Niezbędnik pacjenta

Spanie na lewym boku ma wiele zdrowotnych korzyści. Spanie na lewym boku ułatwia trawienie, odciąża kręgosłup - chcecie wiedzieć jak to jest możliwe? Zobaczcie sami, co powinniście wiedzieć o zdrowym śnie.
Alergia na tatuaż zdarza się rzadko, ale nie można jej wykluczyć. Dlatego osoby ze skłonnościami do uczuleń powinny rozważnie przemyśleć swoją decyzje o zrobieniu tatuażu.
Czym dezynfekować rany i dlaczego woda utleniona niekoniecznie jest najlepszym środkiem, który można zastosować do ich odkażania? Jeśli masz wątpliwości, poznaj wytyczne Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.
Kolor oczu dziedziczymy po przodkach – to, czy będą zielone, niebieskie, czy brązowe, zależy od pigmentu rozlokowanego w tęczówce. Okazuje się, że ma to nie tylko znaczenie estetyczne: istnieje zależność między określonym kolorem oczu, a występowaniem wad wzroku i chorób oczu.
Zastanawialiście się kiedyś, czy spanie z kotem jest korzystne dla waszego zdrowia? Czy może wpływa negatywnie na sen? Jak to jest? Sprawdziliśmy.
Boraks - pewnie jak słyszycie tę nazwę to od razu myślicie o środkach czyszczących czy ekologicznym proszku do prania. Ale boraks to też składnik wielu leków. Zobaczcie, na co można zastosować boraks.
Praca podczas upału to nic przyjemnego ani bezpiecznego. Dlatego Kodeks pracy jasno określa, jakie prawa i obowiązki mają pracownicy i ich pracodawcy. Przykład? Pracodawca powinien dostarczyć pracownikom odpowiednią ilość wody do picia, a pracownik może nawet przerwać pracę, jeśli upał powoduje, że źle się czuje. Gdy dni stają się coraz gorętsze, warto wiedzieć, co nam przysługuje.
Szerszenie budzą uzasadniony lęk – ich użądlenia nie tylko są bardzo bolesne, ale niejednokrotnie też mogą skończyć się pobytem w szpitalu, poważnymi powikłaniami, a nawet śmiercią. Użądlenia szerszenia są groźne dla wszystkich, ale szczególnie dla alergików i małych dzieci. Co zrobić, gdy użądli cię szerszeń? I jak postępować, kiedy szerszeń użądli dziecko?
Interakcje leków to nieodłączny element każdej farmakoterapii. Zażywane leki wpływają nie tylko na ludzki organizm, ale również wzajemnie na swoje działanie. Do tego należy dodać alkohol i niektóre składniki pożywienia. Ich łączenie może być naprawdę niebezpieczne. Jak może wpłynąć na nadciśnienie tętnicze?
Utrata przytomności, złamana noga, konieczność dojazdu do szpitala - tylko niektóre z tych sytuacji pozwalają na skorzystanie z usług pogotowia ratunkowego. Kiedy wzywać pogotowie, a kiedy skorzystać z transportu sanitarnego? Jaka jest kara za nieuzasadnione wezwanie pogotowia? Zobacz, co mówią na ten temat aktualnie obowiązujące przepisy.
Endokrynolog to lekarz specjalista, który zajmuje się gruczołami wydzielania wewnętrznego - zarówno chorobami spowodowanymi zaburzeniami w funkcjonowaniu tych gruczołów, jak i produkowanymi przez nie hormonami. Czym jeszcze zajmuje się lekarz endokrynolog? Przeczytaj, jakie choroby leczy specjalista w dziedzinie endokrynologii i kiedy warto się do niego udać na wizytę.
Są niewidoczne, a więc przypominamy sobie o nich wtedy, gdy ból w tej części ciała sygnalizuje, że coś jest nie tak. Tymczasem to dzięki nim jesteśmy w stanie mówić, jeść, oddychać - często niemal w tym samym momencie. Gardło i przełyk zasługują na o wiele więcej uwagi, niż ta, jaką obdarzamy ich na co dzień. I - jak przekonasz się poniżej - wcale nie są nudne!

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Zdrowie – niezbędnik pacjenta – kompendium wiedzy o rynku aptecznym, receptach, o prawach pacjenta. Przewodnik po lekach refundowanych. Jak powinna wyglądać prawidłowo wypełniona recepta? Co to jest opieka farmaceutyczna? Co to są prawa pacjenta? Opieka medyczna – prawa i przywileje pacjenta. Jak formalności potrzebne są do tego, by otrzymać skierowanie do specjalisty? A jakie, by otrzymać skierowanie do sanatorium? Co to są suplementy diety? Jak je stosować? Jakie ulgi przysługują pacjentom niepełnosprawnym? Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytana dotyczące opieki medycznej i farmaceutycznej.