Jesteś ozdrowieńcem? Sprawdź, jakie badania powinieneś wykonać

Dolegliwości po przejściu COVID-19 mogą doskwierać ozdrowieńcom nawet przez kilka miesięcy. Niezależnie od tego czy borykasz się z długotrwałymi objawami koronawirusa, warto sprawdzić, jak przebyta infekcja wpłynęła na twój organizm.

Utrata węchu i smaku, osłabienie, zmęczenie, duszności, problemy z oddychaniem to tylko niektóre z dolegliwości, na jakie uskarżają się ozdrowieńcy. Objawy tzw. LONG COVID mogą trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy od ustąpienia początkowej infekcji. Obecnie dotykają milionów ludzi na całym świecie.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?

Ozdrowieńcy borykają się m.in. z:

Niektóre osoby przechodzą COVID-19 łagodnie i bezobjawowo, ale w wynikach badań obrazowych można zaobserwować zmiany, jakie zaszły w ich organizmie po przejściu zakażenia.

Jeśli pokonałeś koronawirusa, a nadal masz problemy ze zdrowiem, sprawdź, jakie badania warto wykonać

O autorze
Patrycja Pupiec
Współpracowała z agencjami marketingowymi, tworząc dla nich wartościowe treści. Od wielu lat związana z organizacjami charytatywnymi, gdzie działa na rzecz najbardziej potrzebujących. Specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia i psychologii. Interesuje się sportem oraz naukowymi odkryciami, zwłaszcza tymi dotyczącymi medycyny. Prywatnie miłośniczka zwierząt, pieszych wędrówek i twórczości Edwarda Stachury.

Z wykształcenia magister zarządzania. W pracy zarządza słowem. Współpracowała z agencjami marketingowymi, tworząc dla nich wartościowe treści. Od wielu lat związana z organizacjami charytatywnymi, gdzie działa na rzecz najbardziej potrzebujących. Specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia i psychologii. Interesuje się sportem oraz naukowymi odkryciami, zwłaszcza tymi dotyczącymi medycyny. Prywatnie miłośniczka zwierząt, pieszych wędrówek i twórczości Edwarda Stachury.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.