Dziewczyny! Co warto suplementować w okresie wakacyjnym?

2021-06-01 10:24 Materiał sponsorowany

Latem chętnie wyruszamy w dalekie podróże i odkrywamy nowe miejsca. Takie wyjazdy bywają jednak dla kobiecego organizmu wyzwaniem. Dlatego warto zadbać o kilka istotnych rzeczy...

Aby cieszyć się dobrym samopoczuciem, musimy zadbać o dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Pomaga w tym prawidłowa, zrównoważona dieta. Jednak nie wszystkie cenne substancje znajdują się w pokarmach w wystarczających ilościach. Poza tym są sytuacje, kiedy organizm ma szczególne potrzeby. Tak jest np. podczas wakacji, zwłaszcza tych, które spędzamy aktywnie, podróżując w dalekie strony. Wtedy z pomocą może nam przyjść suplementacja, która pozwoli uzupełnić istotne składniki.

Pamiętajmy jednak, że produkty wzbogacające dietę w ważne składniki trzeba stosować rozsądnie, z umiarem, oraz skrupulatnie sprawdzać ich skład, który powinien być dostosowany do potrzeb kobiet w Polsce.

Dobroczynne bakterie

Warto wiedzieć, że prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy nie tylko od właściwej podaży witamin i minerałów, ale także od obecności dobroczynnych bakterii znajdujących się w naszej florze. W naszym ciele stale bytuje ich aż 90 bilionów. Znajdują się w jamie ustnej, drogach oddechowych, przewodzie pokarmowym, pochwie, na skórze i naturalnie wspierają odporność organizmu oraz chronią go przed inwazją chorobotwórczych bakterii, a także innych szkodliwych drobnoustrojów.

Co ciekawe, naturalna flora bakteryjna może mieć różny skład. Zależy ona od płci, wieku, genów, ale także czynników zewnętrznych. Wpływają na nią dieta, aktywność fizyczna, poziom stresu, przyjmowane leki, a nawet codzienne zwyczaje oraz klimat i środowisko, w którym żyjemy. To dlatego flora bakteryjna jest odmienna u osób żyjących w różnych regionach świata.

Inne kraje, inna flora

W czasie wakacyjnych podróży, zwłaszcza tych dalszych, stykamy się z innymi drobnoustrojami niż zazwyczaj. Przez kilka czy kilkanaście dni żyjemy przecież w innym klimacie i otoczeniu i jesteśmy bardziej aktywne. W dużym stopniu zmienia się też nasza dieta. Jemy egzotyczne owoce, próbujemy lokalnych przysmaków, sięgamy po nieznane napoje. To wszystko jest nieodłączną i bardzo miłą częścią wakacji, ale ciesząc się wypoczynkiem, warto pamiętać, że zmiana flory bakteryjnej może mieć niekorzystny wpływ na organizm. Aby temu zapobiec, często i dokładnie myj ręce wodą oraz mydłem, a gdy to niemożliwe stosuj żel lub płyn dezynfekujący. Po kąpieli w basenie, morzu czy jeziorze zawsze bierz prysznic. Szczególnie dbaj o higienę miejsc intymnych.

Nie pij wody z kranu, tylko butelkowaną. Jeśli zamawiasz ją w restauracji, upewnij się, czy butelka była szczelnie zamknięta. Zrezygnuj z lodu w napojach. Pamiętaj o dokładnym myciu, najlepiej przegotowaną wodą, warzyw oraz owoców. Jeśli to możliwe obieraj je ze skórki.

Kobieca flora bakteryjna

Dla kobiet bardzo ważna jest naturalna prawidłowa flora bakteryjna. Bytują w niej m.in. bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus.

W czasie wyjazdów wakacyjnych ta naturalna flora występująca w naszym organizmie ma szczególnie znaczenie. Zmieniając miejsce pobytu stykamy się z bateriami innych szczepów, które mogą wpłynąć w różny sposób na skład naszej stałej flory bakteryjnej.

W trosce o komfort intymny

Przed wyjazdem wybierz się do apteki i zaopatrz się w suplement diety, który uzupełni prawidłową florę bakteryjną. Wybierając preparat, zwróć uwagę na jego skład. Powinny znajdować się w nim szczepy bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus, które odgrywają ważną rolę w uzupełnieniu flory bakteryjnej Polek. Ważne też, żeby suplementu nie trzeba było przechowywać w lodówce bo może być to kłopotliwe podczas podróży.

Dobrym wyborem będą np. Trivagin kapsułki doustne z bakteriami kwasu mlekowego, które zostały dostosowane do flory bakteryjnej Polek. Co ważne kapsułki Trivagin to suplement diety, który jest idealny do stosowania w trakcie letnich wyjazdów, ponieważ nie wymaga przechowywania w niskiej temperaturze, a jedno opakowanie wystarcza na 20 dni suplementacji! Produkt jest odpowiedni również dla kobiet w ciąży i w trakcie połogu.

Trivagin
Autor: materiały prasowe/Trivagin Link: Dowiedz się więcej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.