Uzdrowisko Trenczańskie Teplice (Trenčianské Teplice)

2013-08-11 14:48 Monika Majewska

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice (Trenczańskie Ciepliece, Trenčianské Teplice) to jedno z najstarszych i najpopularniejszych uzdrowisk na Słowacji. Znajdują się w nim liczne baseny termalne i łaźnie turecke "Hammam", które zachwycają gości uzdrowiska swoją orientalną architekturą i wystrojem.

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice (Trenczańskie Ciepliece, Trenčianské Teplice) położone jest w zachodniej części Słowacji, w dolinie otoczonej przez góry Strážovské vrchy.

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice - właściwości lecznicze

Uzdrowisko jest znane z wód siarkowo-węglanowo-magnezowych-wapniowych, których temperatura osiąga optymalną temperaturę 36-40 st. C. Pierwsze wzmianki o leczniczych źródłach pochodzą już z XIII w, jednak rozkwit uzdrowiska nastąpił dopiero w XIX w, kiedy zostały one zakupione przez słynnego wiedeńskiego bankiera. To właśnie za jego czasów powstał najsłynniejszy obiekt uzdrowiska - łaźnie tureckie "Hammam", które zachwycają orientalną architekturą. 

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice - obiekty uzdrowiskowe

Zabiegi lecznicze oferuje tutaj przedsiębiorstwo Uzdrowisko Trenčianske Teplice a.s., do którego należą hotel Slovakia oraz następujące domy uzdrowiskowe "Pax", "Krym", "Atlantis", "Viktória", "Vlára", "Eskulap", "Esplanade", "Pramenný dvor"

Poza tym na terenie uzdrowiska znajduje się pięć basenów termalnych. Wśród kuracjuszy największą popularnością cieszy się basen Sina. To właśnie w nim źródło termalne ma swoje ujście. Razem z basenem do dyspozycji jest Hammam, ale tylko popołudniami i przez weekendy. Poza tym goście uzdrowiska mają do dyspozycji basen "Dr. Čapka – PI", "PII", "PIII", "PK".

Do uzdrowiska należą także 3 baseny do relaksu i leczenia ruchowego - zewnętrzny basen Grand, wewnętrzny basen w Hotelu Slovakia i wewnętrzny basen rehabilitacyjny.

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Koniecznie trzeba zobaczyć zamek Trenčiansky hrad z rzymskim napisem na murze zamkowym. Na osoby aktywne ruchowo czeka Vážska cyklomagistrála – trasa rowerowa  wzdłuż rzeki Váh (Wag) po tamach na kanałach. To także miejsce dla miłośników kultury i sztuki. To tutaj odbywa się Art Film Fest - międzynarodowy festiwal odwiedzany przez gwiazdy. W Trenczyńskich Teplicach odbywa się także najstarszy środkowoeuropejski letni festiwal muzyki kameralnej. Miłośnicy prozy Aleksandra Puszkina powinni się udać do muzeum poświęconemu pisarzowi, które znajduje się w zameczku w miejscowości Brodzany.

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice - profil leczniczy

Leczy się tutaj:

  • schorzenia dermatologiczne (m.in. łuszczyca)
  • choroby ginekologiczne
  • choroby zawodowe
  • schorzenia narządu ruchu
  • stany po wypadkach

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice - oferta zdrowotna

Z szerokiej oferty zabiegów kuracjusze mają do wyboru pobyt w saunie, kąpiele termalne, masaże, zabiegi z zakresu balneoterapii (okładu borowinowe i parafinowe), wodolecznictwa, elektroterapii, rehabilitację leczniczą, zastrzyki gazowe, inhalacje, terapię tlenową, fototerapię, krioterapię, akupunkturę.

To ci się przyda

Uzdrowisko Trenczańskie Teplice - kontakt

Uzdrowisko Trenčianske Teplice a.s.
T. G. Masaryka 21
914 51 Trenčianske Teplice
SLOVENSKO
www.kupele-teplice.sk

Źródło: youtube.com/Kúpele Trenčianske Teplice

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE