Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia

2014-05-21 2:02 Monika Majewska

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia słynie z tego, że wykorzystuje w lecznictwie właściwości najstarszych w Polsce podziemnych komór solnych. W związku z tym jest to idealne miejsce do leczenia schorzeń układu oddechowego. Sprawdź, jakie jeszcze choroby można leczyć w uzdrowisku Kopalnia Soli Bochnia i jakie atrakcje oferuje.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia znajduje się w województwie małopolskim, na granicy Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Sól, z której słynie uzdrowisko, odkryto tutaj już w 1248 roku.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia - właściwości lecznicze

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia jest jednym z nielicznych w Polsce, a także na świecie, które w lecznictwie wykorzystuje naturalny mikroklimat podziemnych komór solnych. Jest to mikroklimat o wyjątkowej czystości bakteriologicznej i wysokiej zawartości mikroelementów w powietrzu, które są wskazane w leczeniu i profilaktyce licznych schorzeń.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie Bochni znajduje się Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o., które powstało w 1995 roku na bazie najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni (jej początki sięgają 1248 roku). Składają się na nie Podziemny Ośrodek Leczniczy, Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej i nowoczesny hotel Sutoris, który dysponuje 102 miejscami noclegowymi i znajduje się w sąsiedztwie najstarszego na ziemiach polskich szybu Sutoris. Uzupełnieniem kompleksu jest Park Archeologiczny Osada VI Oraczy.

Warto zobaczyć

Oprócz obowiązkowego spaceru korytarzami wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli w Bochni – którą można przejść w 2 godziny lub przejechać kolejką - warto zwiedzić Park Archeologiczny Osada VI Oraczy, w którym prezentowane są początki ośrodka miejskiego Bochni (obiekt czynny sezonowo od 01 kwietnia do 30 września). Z kolei w znajdującym się 10 km od Bochni Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK  można skorzystać z atrakcji takich jak: jazda konna, gokarty, quady, park linowy czy park tematyczny dla dzieci.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia - profil leczniczy

Turnusy lecznicze (skierowanie z NFZ) i rehabilitacyjne (możliwość dofinansowania z PFRON), a także wczasy rehabilitacyjne, inhalacyjne i pobyty weekendowe z kopalnią soli. Leczy się tutaj schorzenia alergiczne, laryngologiczne i dróg oddechowych, a także choroby neurologiczne, reumatyczne oraz dysfunkcje narządów ruchu.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia - oferta zdrowotna

Turnusy rehabilitacyjne układu oddechowego są realizowane w podziemnych komorach Kopalni Soli w Bochni, z wykorzystaniem metody subterraneoterapii, czyli oddziaływania specyficznego mikroklimatu solnych wyrobisk kopalni Bochni. Z kolei Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej oferuje pełną gamę zabiegów z zakresu hydroterapii, laseroterapii, światłolecznictwa, ciepłolecznictwa, magnetoterapii, krioterapii, elektroterapii, kinezyterapii, inhalacji oraz masaży klasycznych.

To ci się przyda

Bochnia - informacja turystyczna

Biuro Obsługi Turystyki, ul. Solna 2, tel: 14 615 36 36/37, www.powiat.bochnia.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
jag
|

POlecma wszytskim noc w komorze wAZYN! tO nie zapomniane wrazenia:) WARTO!!