Uzdrowisko Dąbki

2015-12-04 13:30 Monika Majewska

Uzdrowisko Dąbki to w Polsce jedno z większych uzdrowisk dla dzieci w wieku 3-6 lat. Dlatego chętnie przyjeżdżają tutaj całe rodziny, choć nie tylko. Nadmorski klimat sprawia, że Dąbki w okresie letnim są miejscem wypoczynku dla tysięcy kuracjuszy i wczasowiczów.

Uzdrowisko Dąbki leży w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim, kilka kilometrów od Darłowa - częstego celu wakacyjnych podróży.

Uzdrowisko Dąbki - właściwości lecznicze

W Dąbkach królują piaszczyste plaże i wydmy porośnięte sosną, a panujący tutaj nadmorski klimat wykorzystuje się w leczeniu różnych schorzeń. Wypoczywając w Dąbkach z jednej strony jest Bałtyk a z drugiej Jezioro Bukowo, które połączone są aleją spacerowo-joggingową o długości 7 km.

Na terenie uzdrowiska znajdują się udokumentowane naturalne surowce lecznicze w postaci torfu leczniczego (borowina) ze złoża "Porzecze". Poza tym na terenie uzdrowiska Dąbki znajdują się wody solankowe.

Uzdrowisko Dąbki - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie uzdrowiska Dąbki znajdują się następujące sanatoria uzdrowiskowe:

Warto wiedzieć

Będąc w Dąbkach warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Przyrody Słowińskie Błota, w którym znajdują się najlepiej zachowane torfowisko typu bałtyckiego w Polsce. Koniecznie trzeba znaleźć także czas na wyjazd do Darłowa, które jest skarbnicą zabytków.

Uzdrowisko Dąbki - profil leczniczy

Turnusy rehabilitacyjne, uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych, uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dzieci w wieku 3-6 lat pod opieką dorosłych i uzdrowiskowa rehabilitacja dla dorosłych (także na NFZ i z dofinansowaniem ze środków z PFRON).

Leczy się tutaj:

  • choroby ortopedyczno-urazowe
  • choroby reumatologiczne (reumatyzm)
  • choroby kardiologiczne i nadciśnienie
  • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych
  • choroby endokrynologiczne.

Uzdrowisko Dąbki - oferta zdrowotna

Fizykoterapia, magnetoterapia, światłoterapia, hydroterapia, inhalacje, okłady borowinowe, masaże wodne i suche, punkt kosmetyczny, sauna infrared, kąpiele solankowe, krioterapia i inne.

To ci się przyda

Dąbki - informacja turystyczna

Informacja turystyczna znajduje się w Dąbkach na ul. Dąbkowickiej 7, tel. 94 3148064. Więcej informacji na www.dabki.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE