Sanatorium w Czarnieckiej Górze

Sanatorium w Czarnieckiej Górze znajduje się w okolicy lasów, z licznymi stanowiskami zwierzyny i ptactwa, pomnikami przyrody, nieuregulowanymi rzekami i zbiornikami wodnymi. Panujące tutaj cisza i spokój są gwarancją udanego wypoczynku. Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji przyjmuje w ramach NFZ pacjentów z schorzeniami narządu ruchu.

Sanatorium Czarniecka Góra jest położone w północnej części województwa świętokrzyskiego, w odległości około 48 km od Kielc, na przedpolach Gór Świętokrzyskich. Lecznicze właściwości miejscowej wody i suchego leśnego klimatu odkrył w ostatnich latach XIX wieku doktor Michał Misiewicz. Wykupił od hrabiego Jana Tarnowskiego kawałek lasu i założył uzdrowisko. Teraz krynica wyschła, kurort popadł w zapomnienie, jedynie dawny park i uzdrowiskowy internat (hotel) wykorzystywane są zgodnie z przeznaczeniem – działa tu Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji. Swoje miejsce znajdą tu emeryci, osoby z małymi dziećmi, grzybiarze (prawdziwki!), rybacy (staw na rzece Czarnej) i amatorzy turystyki rowerowej.

Sanatorium Czarniecka Góra - opis obiektu

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji dysponuje 128 miejscami w Oddziałach Rehabilitacji oraz 100 miejscami na Oddziale Dziennym.

Sanatorium Czarniecka Góra - profil leczniczy

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji oferuje zabiegi rehabilitacyjne w ramach NFZ. Mogą się tu leczyć pacjenci z schorzeniami narządu ruchu o etiologii neurologicznej, ortopedycznej, urazowej i reumatologicznej.

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Będąc w Czarnieckiej Górze można zwiedzić znajdujące się w gminie zabytki kultury (Niekłań Wielki. Odroważ) oraz cieszące się coraz większa sławą Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Osoby, które nie mogą żyć bez wody, mogą wybrać się nad pobliski większy i zagospodarowany Zalew w  Sielpi Wielkiej.

Sanatorium Czarniecka Góra - oferta zdrowotna

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji oferuje elektrolecznictwo, ciepłolecznictwo, magneto- i laseroterapię, krioterapię, hydroterapię, kinezyterapię indywidualną i zbiorową, hipoterapię, terapię zajęciową i terapię wodną.

Sanatorium Czarniecka Góra - dodatkowe usługi

  • basen

Sanatorium Czarniecka Góra - kontakt:

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji
Czarniecka Góra 43
26-220 Stąporków
e-mail:  worehab@neostrada.pl
tel: 0-41 37 41 163
fax: 0-41 37 41 162

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
danizur
|

jeszcze 15 lat temu warto było tam pojechać na wypoczynek, a teraz... szkoda gadać