Sanatorium "Podhale" Połczyn Zdrój

2018-01-09 10:50
Sanatorium Podhale Połczyn Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com „Chcesz mieć córkę albo syna, wyślij żonę do Połczyna”

Sanatorium Podhale - Instytut Kobiecego Zdrowia w Połczynie Zdroju jest najładniejszym z 4 obiektów sanatoryjnych, przynależących do Uzdrowiska Połczyn Grupy PGU S.A. Nie bez powodu właśnie z nim związane jest powiedzenie "Chcesz mieć córkę albo syna, wyślij żonę do Połczyna" - placówka specjalizuje się w leczeniu chorób kobiecych i niepłodności.

Sanatorium "Podhale" w Połczynie-Zdroju położone jest w francuskiej części Parku Zdrojowego. Z zewnątrz budynek zachwyca architekturą charakterystyczną dla obiektów uzdrowiskowych z początku XX wieku. Wewnątrz na uwagę zasługuje palmiarnia, oraz sala widowiskowa mieszcząca 200 osób. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe, wypożyczalnia rowerów, oraz początek 3 kilometrowej ścieżki zdrowia.

W Sanatorium Podhale powstał pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej - leczenia niepłodności i chorób kobiecych, założony przez prof. Gromadzkiego. Kuracjuszki znajdują się pod opieką specjalistycznej  kadry medycznej z zakresu położnictwa i ginekologii.

Sanatorium Podhale- profil leczniczy

Obiekt specjalizuje się zgodnie ze swoją tradycją leczniczą w lecznictwie sanatoryjnym z zakresu schorzeń kobiecych. Od 2009 roku wdrażany jest nowoczesny program terapeutyczny dla schorzeń kobiecych, który obejmuje swym zakresem następujące świadczenia:

Sanatorium Podhale: zabiegi

Sanatorium Podhale oferuje swoim gościom możliwość skorzystania na miejscu ze wszystkich rodzajów zabiegów oferowanych w Uzdrowisku Połczyn-Zdrój, poza gimnastyką w basenie - w tym przypadku zainteresowani powinni wybrać się do oddalonego o 100 m Gryfa. Kuracjusze po konsultacjach z lekarzem mogą skorzystać z bogatej oferty zabiegowej w zakresie:

Sanatorium Podhale: warunki pobytu

 • zakwaterowanie: pokoje o zróżnicowanym standardzie, 1-, 2- oraz  3-osobowe (większość o wysokim standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym) z wi-fi
 • wyżywienie
 • opiekę medyczną

Dodatkowe usługi

 • basen wewnętrzny i zewnętrzny (w pobliskim Gryfie)
 • sauna
 • salarium
 • siłownia
 • salony: kosmetyczny i fryzjerski
 • kawiarnia
 • korty tenisowe
 • wypożyczalnia rowerów
Warto wiedzieć

Będąc w Połczynie-Zdroju warto wiedzieć, że odbywają się tam wydarzenia o zasięgu nie tylko regionalnym ale i krajowym, m.in. Regionalne Przeglądy Orkiestr Dętych OSP, Ogólnopolski Turniej Recytatorski, Impreza integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych i zdrowych "Radość bez Granic", Majówka Rowerowa MTB, Dni Miasta "Połczyn-Zdrój wszystkim przyjazny", Euroregionalne Spotkania Łowieckie "Darz Bór" i inne. W pobliskim Świdwinie znajduje się Komandoria Joannitów - zamek który swą historią sięga do początków XIV wieku, natomiast między wioskami Czarnkowie i Gaworkowo, na wysokości 216 m n.p.m. udostępniona jest wieża widokowa z której rozciąga się widok na okolicę.

To ci się przyda

Zakład Lecznictwa Podhale

Ul. Solankowa 6
78-320 Połczyn-Zdrój
tel. 94 36 62 405, kom. 604 069 852 (całodobowo)
sprzedaz@uzdrowisko-polczyn.pl
www.uzdrowisko-polczyn.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.