Sanatorium "Koga" Kudowa-Zdrój

2014-08-20 11:40 Aneta Matuszna

Sanatorium Uzdrowiskowe "Koga" znajduje się przecznicę od Parku Zdrojowego w centrum Kudowy-Zdroju. Przyjmuje kuracjuszy ze schorzeniami kardiologicznymi, chorobami narządu ruchu, cierpiących na choroby układu oddechowego, schorzenia endokrynologiczne, gastrologiczne i niedokrwistość.

Sanatorium Koga w Kudowie-Zdroju leży w spokojnej części kurortu, niedaleko Parku Zdrojowego, z którego spacerkiem przejść można do największej na Dolnym Śląsku pijalni wód. Poza walorami otaczającego krajobrazu, Koga oferuje swoim kuracjuszom możliwość korzystania z licznych zabiegów zdrowotnych. Sanatorium należy do obiektów wchodzących w skład Spółki Uzdrowisk Kłodzkich.

Sanatorium Koga: profil leczniczy

Warto wiedzieć

W porach roku sprzyjających spacerom można się wybrać na wycieczki do Karłowa i do Rezerwatu "Błędnych Skał", z interesującym labiryntem szczelin i grot. Zwiedzając okolice można dotrzeć na przedmieścia Kudowy-Zdroju Czermna, gdzie położony jest XIV-wieczny kościół oraz kaplica z sufitem i ścianami wyłożonymi czaszkami i piszczelami osób zmarłych w czasie wojny 30-letniej. W zimie natomiast dobrze wiedzieć o leżącym niedaleko Zieleńcu - największym okolicznym ośrodku narciarskim, oferującym 28 wyciągów oraz możliwość skorzystania z 10 oświetlonych stoków dla osób lubiących jeździć wieczorami i w porze nocnej. Trasy zjazdowe są bardzo zróżnicowane pod względem trudności, więc i początkujący, i zaawansowani powinni znaleźć coś dla siebie. Dla żądnych innego rodzaju atrakcji dobrym pomysłem może być Park Linowy, Park Rozrywki lub Muzeum Żaby ze zbiorem żabowatych maskotek.

Sanatorium Koga: zabiegi

Sanatorium oferuje ponad 50 rodzajów zabiegów, a wśród nich m. in.:

  • okłady borowinowe, parafinowe i fango
  • szeroka oferta masaży i natrysków
  • kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe z CO2
  • zajęcia nordic walking
  • zabiegi odchudzające

Osoby borykające się z problemem nadmiernej masy ciała mogą skorzystać z pobliskiej Poradni Leczenia Otyłości, która zajmuje się zwalczaniem nadwagi i otyłości u dzieci i dorosłych.

Sanatorium Koga: warunki pobytu

dodatkowo
parking płatny niestrzeżony

Ważne

Sanatorium Uzdrowiskowe "Koga"

ul. Warszawska 6
57-350 Kudowa Zdrój
tel. 74 866 12 90, (74) 86 80 401
biuro@kudowa.zuk-sa.pl

Polecany artykuł:

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE