Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

2010-07-13 12:14 Aneta Matuszna

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju to nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny z własnym parkiem i krytym basenem. Ofertę kieruje do osób z dolegliwościami reumatycznymi, wymagających rehabilitacji pourazowej, zainteresowanych leczeniem profilaktycznym narządu ruchu lub spędzeniem urlopu w ślicznym zakątku na skraju Roztocza Południowego.

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju to największy kompleks rehabilitacyjny w miejscowości. Położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego. W obiekcie znajduje się kryta pływalnia Wodny Świat z basenem pływackim oraz rehabilitacyjno-rekreacyjnym. Ośrodek ma własny park z alejkami spacerowymi. Odległość od centrum miejscowości wynosi 800 m, a stacji PKP i PKS – ok. 400 m.

Centrum Rehabilitacji Rolników: profil leczniczy

Choroby oraz zaburzenia funkcji narządu ruchu – leczenie z wykorzystaniem naturalnych surowców: borowiny z miejscowych złóż oraz wód siarczkowo-siarkowodorowych.

Centrum Rehabilitacji Rolników: zabiegi

W Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju skorzystać można z ćwiczeń leczniczych (w basenie i z przyrządami), diadynamiki, diatermii, elektrostymulacji, fali radialnej, fonoforezy, fotelu masującego i wibracyjnego, galwanizacji, hydromasaży, inhalacji, interdyn/intervac, jaskini solnej, jonoforezy, kąpieli (czterokomorowa, kwasowęglowa, ozonowa, perełkowa, siarczkowo-siarkowodorowa), krioterapii miejscowej, lampy bioptron, laseroterapii, magnetoterapii, masaży, naświetlań lampą sollux, natrysku szkockiego, okładów parafango i borowinowych, prądów TENS i Träberta, sauny, terapuls czy ultradźwięków.

Co oferuje ośrodek w Horyńcu-Zdroju?

  • zakwaterowanie: pokoje 1- i 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i balkonem; wyposażenie: TV, radio, pokoje „R1” z lodówką
  • wyżywienie: 3 posiłki dziennie; diety: podstawowa i cukrzycowa
  • opieka medyczna: lekarsko-pielęgniarska (całodobowa)

dodatkowe usługi

  • basen pływacki i rehabilitacyjno-rekreacyjny z hydro-atrakcjami: wanna whirlpool, tryskacze wodne, gejzery, leżanki powietrzne,
  • hydromasaże, zjeżdżalnia rurowa
  • jaskinia solna, sauna, siłownia, solarium, tenis, bilard, biblioteka
  • dostęp do internetu (Wi-Fi)
  • wypożyczalnia rowerów i kijków nordic walking
  • wycieczki piesze i rowerowe na Roztocze oraz autokarowe do Lwowa, Zamościa, Łańcuta, Leżajska, Przemyśla i Krasiczyna
Warto wiedzieć

Co warto zobaczyć?

Cerkiew w Radrużu, kaplicę leśną w Nowinach z cudownym źródełkiem – miejscem objawień, szlak architektury drewnianej, bunkry linii Mołotowa z czasów II wojny światowej, Roztocze Południowe, zespół klasztorny Franciszkanów. Odbywają się tu także cykliczne imprezy: Biesiada Teatralna – konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, Festiwal Kresowego Jadła, Święto Pieroga.

To ci się przyda

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju
ul. Sanatoryjna 2
37-620 HORYNIEC-ZDRÓJ
tel. 16 631 30 58 wew. 350
crrhoryniec@krus.gov.pl
www.crr-horyniec.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE