Wysowa-Zdrój: wody mineralne Józef, Franciszek, Henryk, Wysowianka

2014-10-25 3:23 Zuza Sekuła

Wody mineralne z uzdrowiska Wysowa-Zdrój - Józef, Henryk, Franciszek i Wysowianka mają zróżnicowany skład i mineralizację, dzięki czemu ich właściwości lecznicze są unikalne.

Wody mineralne w uzdrowisku Wysowa-Zdrój pochodzą z 12 ujęć, które różnią się od siebie pod względem zawartości substancji stałych i gazowych. Wykorzystywane są w leczeniu dolegliwości urologicznych, żołądkowych oraz wspomagają i regulują przemianę materii.

Wysowa-Zdrój: rodzaje wód mineralnych

Tutejsze wody to przede wszystkim szczawy alkaliczne o wysokiej zawartości substancji mineralnych i cennych właściwościach leczniczych. Pięć z nich jest dostępne w Pijalni Wód Mineralnych w sercu uzdrowiska, w przepięknym, prawie stuletnim Parku Zdrojowym. Cztery najbardziej charakterystyczne dla Wysowej-Zdroju wody mineralne są rozlewane w Rozlewni Wód Mineralnych i rozprowadzane w sklepach na terenie całej Polski.

 • Lecznicza woda mineralna "Józef" -  ekspert od dolegliwości urologicznych
 • Zapewnia dużą skuteczność w leczeniu wszelkich dolegliwości urologicznych. Działa korzystnie w stanach zapalnych dróg moczowych i kamicy nerkowej. Doskonale oczyszcza nerki.

 • Lecznicza woda mineralna "Henryk" -  na kłopoty żołądkowe i nie tylko
 • Woda lecznicza szczególnie polecana osobom cierpiącym na nadkwasotę, zaburzenia przemiany materii oraz schorzenia dróg żółciowych. Skutecznie obniża poziom cukru we krwi.

 • Lecznicza woda mineralna "Franciszek" -  idealny towarzysz na diecie
 • Przyspiesza trawienie, poprawia przemianę materii. Polecany jest osobom cierpiącym na zgagę, choroby wrzodowe, przewlekłe nieżyty żołądka i dwunastnicy, czy mającym problemy z zaparciami. Działa przeciw zapalnie. W znaczny sposób łagodzi też następstwa nadużycia alkoholu.

 • "Wysowianka" na co dzień dla każdego
 • Najbardziej znaną i rozpowszechnioną wodą jest naturalna Woda Mineralna "Wysowianka". Charakteryzuje się doskonałą kompozycją minerałów. Zapewnia utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej. Zapobiega odwodnieniu i regpuje przemianę materii. Ze swym  subtelnym acz wyrafinowanym smakiem doskonale nadaje się do uzupełniania naszej codziennej diety.

  Materiały prasowe
  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  KOMENTARZE