Ból w udzie po treningu [Porada eksperta]

2015-10-27 16:10 Karol Gorzechowski

Kilka dni temu zaczęła mnie boleć część uda nad kolanem (wydaje mi się, że to mięsień obszerny boczny), na długości ok. 15 cm, ból nie jest jednostajny. Zaboli i zaczyna delikatnie promieniować, od tego miejsca, w obrębie tych 15 cm od kolana i potem zanika, a po jakichś 10 min znowu powraca. Przyczyną bólu może być jazda na rowerze stacjonarnym na siłowni, na której długo nie byłem i zacząłem intensywnie trenować, sporo jeżdżąc na rowerze. Wydaje mi się, że również odczuwam ból po prawej dolnej stronie lędźwi oraz jakby delikatne drętwienie tej nogi, ale może mi się wydaje, bo trochę poczytałem na temat rwy kulszowej i przepukliny kręgosłupa i może mózg teraz na wszystko jest bardziej wyczulony.

Ból, który pan opisuje, wskazuje raczej na problem mięśniowy w obrębie mięśnia czworogłowego uda. Rwa kulszowa objawia się drętwieniem i promieniowaniem bólu wzdłuż kończyny dolnej po stronie tylnej. Jeżeli ból będzie się nasilać, to proszę skontaktować się z lekarzem ortopedą.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Karol Gorzechowski

Specjalizuje się w rehabilitacji stomatologicznej, która jest uzupełnieniem leczenia ortodontycznego i stomatologicznego. Zajmuje się leczeniem: bólu stawu skroniowo-żuchwowego, trzasków oraz przeskakiwań w stawie skroniowo-żuchwowym, bruksizmu (zgrzytania), szumów usznych. Właściciel REHABILIS Centrum rehabilitacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE