Ból w dole pleców - okolice nerek/lędźwi [Porada eksperta]

2015-01-23 18:00
Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Od kilku miesięcy pracuję w fabryce kartek - moja pierwsza praca fizyczna. Cały czas bolą mnie plecy w okolicach nerek, ból promieniuje w miejsca intymne, czasami drętwieją mi nogi, 2 razy nie mogłam się podnieść, ponieważ ból był tak silny, byłam 4 razy u lekarza i dostałam tylko leki przeciwbólowe, które nie pomagają. Co robić?

Dolegliwości, o których pani pisze, mogą świadczyć o zespole przeciążeniowym kręgosłupa lub też dotyczyć układu moczowego (dolegliwości bólowe w okolicy nerek z promieniowaniem - często objawy są bardzo podobne). Pytanie, czy ma pani problem podczas oddawania moczu (pieczenie, inne zabarwienie moczu)? Czy miała pani jakiś nagły atak bólu (podczas dźwignięcia czegoś cięższego, jakiegoś dziwnego ruchu)? Ciężko cokolwiek zdiagnozować przez internet nie mogąc zobaczyć pani objawów. Proponuję wybrać się do fizjoterapeuty, który zdiagnozuje, czy objawy, które pani doskwierają, pochodzą stricte od kręgosłupa, czy są powodem innych problemów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.