Masaż odchudzający - czy masaż pomaga schudnąć?

2014-08-05 11:57

Czy masaż może mieć działanie odchudzające? Udowodniono, że usprawnienie przepływu krwi i limfy w organizmie przyczynia się bezpośrednio do poprawy przemiany materii. Taki efekt można uzyskać dzięki masażowi modelującemu sylwetkę, który powszechnie nazywany jest masażem odchudzającym. Nie jest to sposób na znaczną redukcję wagi, ale przy regularnym stosowaniu pozwala na wygładzenie skóry, zmniejszenie cellulitu i usunięcie toksyn z organizmu.

Masaż Ma-uri: współczesna technika zaczerpnięta z tradycji Maorysów
Autor: thinkstockphotos.com Masaż Ma-uri, choć oparty na technikach stosowanych w starożytnej Polinezji, został stworzony współcześnie.

Spis treści

  1. W jaki sposób masaż może pomóc w odchudzaniu
  2. Jakie korzyści płyną z zastosowania masażu odchudzającego?
  3. Nie leż po zabiegu
  4. Masaż odchudzający: przeciwwskazania
  5. Masaż odchudzający w salonie - ile to kosztuje?

W jaki sposób masaż może pomóc w odchudzaniu

Masaż odchudzający jest jedną z odmian masażu klasycznego. Efekt modelowania sylwetki można uzyskać dzięki rozbiciu i rozdrobnieniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Dzięki intensywnemu masowaniu, oklepywaniu i uciskaniu limfa w organizmie zostaje równomiernie rozprowadzona, dzięki czemu w obwodach może ubyć kilka centymetrów. Jednak, bez połączenia zabiegów ze zdrowo zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną, nie osiągnie się widocznych rezultatów.

Zdaniem eksperta
mgr Beata Brogowska, fizjoterapeuta, kierownik Zakładu Przyrodoleczniczego w Długopolu-Zdroju

Masaż odchudzający, który wykorzystuje techniki masażu klasycznego, ma za zadanie rozbicie komórek tłuszczowych, znajdujących się w tkance podskórnej, odprowadzenie toksyn oraz zalegającej chłonki, poprawę ukrwienia. Za pomocą technik ugniatania, uciskania czy oklepywania można modelować i wyszczuplać sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że masaż jedynie wspomaga proces odchudzania. Nie można zapominać o zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej.

Jakie korzyści płyną z zastosowania masażu odchudzającego?

Jak w przypadku wszystkich form masażu klasycznego, bezpośrednim efektem jego zastosowania jest poprawa kondycji skóry – jej wygładzenie i ujędrnienie. Energiczne ruchy przyczyniają się także do poprawy krążenia i usunięcia nadmiaru toksyn. Pobudzone do pracy zostają komórki ciała, dzięki czemu wzrasta przemiana materii.

  • Masowanie pobudza nasz organizm.
  • Poprawia ukrwienie, a więc też dotlenienie komórek i usuwanie toksyn.
  • Stabilizuje ciśnienie krwi.
  • Kojąco działa na mięśnie likwidując napięcia i skurcze.
  • Równoważy negatywne skutki stresu.
Ważne

Masaż odchudzający sam w sobie nie przyczyni się do utraty kilogramów, lecz może wspomóc proces chudnięcia oraz poprawić wygląd skóry i zmniejszyć cellulit.

Nie leż po zabiegu

Po intensywnym masażu, oprócz zrelaksowania, możemy czuć się bardzo spragnieni, dlatego należy na bieżąco uzupełniać płyny. Zaleca się, aby po zabiegu spędzić dzień nie na siedząco lub leżąco, ale aktywnie, co przyczyni się do przedłużenia jego efektów.

Masaż odchudzający: przeciwwskazania

Z masażu odchudzającego nie powinno się korzystać w przypadku większości problemów z krążeniem oraz skórnych. Zdecydowanie z tego typu zabiegów należy zrezygnować, jeżeli występują:

  • stany zapalne i alergiczne skóry
  • zapalenia węzłów chłonnych
  • zakrzepy, tętniaki, zapalenie żył
  • nowotwór
  • owrzodzenia

Masaż odchudzający w salonie - ile to kosztuje?

Wzorując się na działaniu masażu odchudzającego, którego celem jest rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, wymyślono wiele urządzeń, które w jeszcze większym stopniu mogą pomóc w kształtowaniu sylwetki. Oprócz klasycznego masowania wykorzystuje się w nich działanie m. in. podczerwieni i fal radiowych, które pozwalają na rozgrzanie tkanki tłuszczowej w głębszych partiach. Korzystanie z takich zabiegów jest możliwe wyłącznie w salonach kosmetycznych, a ceny wahają się przeważnie od 200 do 600 zł, w zależności od obszaru ciała, na jakim wykonywany jest zabieg. Najlepsze efekty przynosi seria przynajmniej pięciu masaży, wykonywanych co około 7-10 dni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza