Nastolatka bardzo chce mieć dziecko [Porada eksperta]

2016-07-12 8:12 Bohdan Bielski

Mam prawie 16 lat. Od jakiegoś roku bardzo pragnę mieć dziecko. Mój chłopak twierdzi, że mamy jeszcze na to czas i ja też tak uważam, ale to pragnienie jest silniejsze. Nie raz wylewałam z tego powodu morze łez. Dlaczego tak bardzo tego pragnę? Co zrobić, by te myśli przestały mnie dręczyć?

To się zdarza. Ważna jest odpowiedź na pytania, czy podjęliście współżycie seksualne? Jeżeli tak, to czy stosujecie jakąś formę antykoncepcji. Czy byłaś u ginekologa? Prawdopodobnie jesteś trochę rozhuśtana hormonalnie - powinien to zdiagnozować lekarz. 16 lat to nie wiek na macierzyństwo, a przy tak nasilonej potrzebie bardzo łatwo o ciążę. Więc namawiam na kontrolę hormonalną, pozdrawiam Was oboje.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Bohdan Bielski

Psycholog, specjalista z 30 letnim doświadczeniem, trener umiejętności psychospołecznych, biegły psycholog Sądu Okręgowego w Warszawie.

Główne zakresy działalności: usługi mediacyjne, poradnictwo rodzinne, opieka nad osobą w sytuacji kryzysowej, szkolenia menedżerskie.

Przede wszystkim skupia się na budowaniu dobrych relacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Podejmował liczne interwencje kryzysowe i opiekę nad osobami w głębokim kryzysie.

Wykładał psychologię sądową na Wydziale Psychologii SWPS w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim i Zielonogórskim.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE