Sennik: zdrada. Co oznacza sen o zdradzie?

Zdrada - ten z symbol z sennika, którego bardzo się obawiamy i pamiętamy jeszcze długo po przebudzeniu. Powtarzające się sny o zdradzie mogą mieć też negatywny wpływ na emocje. Warto jednak pamiętać, by nie traktować snu o zdradzie jako proroctwa. Jeśli śni ci się zdrada - że ktoś cię zdradza albo to ty we śnie zdradzasz partnera, przeczytaj, jak według sennika najczęściej interpretuje się takie sny.

Co oznaczają symbole senne?

Co oznacza sen o zdradzieZdrada w sennikach internetowych pojawia się często – dzieje się tak zapewne dlatego, że każdy, kto jest w związku, obawia się być zdradzonym. Statystyki pokazują zresztą, że na jawie jest to dość częste zjawisko, a zdradzają przecież zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zdrada męża czy zdrada żony nikogo już więc nie dziwi. Ale paradoksalnie, o zdradzie ukochanego nie śnimy wtedy, gdy w naszym związku dzieje się coś złego, leczy wówczas, gdy jest on w fazie pełnej stabilizacji i czujemy, że możemy tej drugiej stronie w pełni zaufać.

A ponieważ według Zygmunta Freuda, twórcy psychoanalizy, sen jest odbiciem podświadomych, tłumionych pragnień, być może sny, w których to my jesteśmy stroną zdradzającą, świadczą o tym, że potrzebujemy dreszczyku emocji i nowych wrażeń, gdyż związek stał się mało emocjonujący i przewidywalny.

Liczy się jednak wiek osoby, z którą we śnie dopuścisz się zdrady. Zdrada z młodszym mężczyzną lub zdrada z młodszą kobietą oznacza bowiem, że szukasz odskoczni od rzeczywistości, z kolei zdrada ze starszym mężczyzną lub zdrada ze starszą kobietą świadczy, że podświadomie pragniesz większego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, niż te, jakie masz obecnie.

A co mogą oznaczać sny, w których to my jesteśmy zdradzani? W jaki sposób - i czy w ogóle - sny o zdradzie mogą wpływać na nasze emocje, a więc w pewnym stopniu również i na zdrowie psychiczne?

Spis treści

  1. Sennik - zdrada: gdy zdradza mężczyzna
  2. Sennik - zdrada: gdy zdradza kobieta
  3. Sennik - zdrada przyjaciela
  4. Sennik - zdrada widziana we śnie
  5. Sennik - planowanie zdrady
  6. Sennik - oskarżenie o zdradę
  7. Sennik - zdrada z byłym partnerem
  8. Sprawdź, co mówi o tobie pozycja, w której śpisz

Sennik - zdrada: gdy zdradza mężczyzna

Sen, w którym partner, mąż, chłopak – w każdym razie bliski mężczyzna – dopuścił się zdrady, powinien cię ucieszyć i należy go traktować jako dobrą wróżbę na bliską przyszłość. Oznacza on bowiem, że w końcu wszystko ułoży się tak, jak chcesz, i to niekoniecznie tylko w sferze prywatnej, ale także i w zawodowej.

Ale sen o zdradzie partnera może też symbolizować twój podświadomy brak pewności siebie w związku, i niskie poczucie własnej atrakcyjności. Jeśli sen o zdradzie chłopaka powtarza się i masz zastrzeżenia co do zachowania partnera, warto sprawdzić, czy przypadkiem twoje podejrzenia nie są uzasadnione.

Sennik - zdrada: gdy zdradza kobieta

Sen o zdradzie żony – a więc osoby, która składała oficjalną niejako przysięgę wierności w trakcie ślubu – może być dla mężczyzny zapowiedzią, że znajdzie się w sytuacji, w której zostanie upokorzony lub straci honor. Sytuacja ta może być związana zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym.

Śniąc o zdradzie partnerki życiowej warto zapamiętać, w jakim miejscu rozgrywała się akcja snu – jeśli było to miejsce, w którym przebywało wiele osób, prawdopodobnie o twoim upokorzeniu dowie się mnóstwo osób. Ale nie denerwuj się zawczasu: według niektórych senników zdrada żony jest też zapowiedzią sukcesu i rozwiązania problemów, które od dawna cię nurtowały, zwłaszcza, jeśli śnisz o zdradzie żony z przyjacielem.

A jeśli żona we śnie zdradziła cię z osobą, z którą współpracujesz, ale prywatnie jest ona dla ciebie zupełnie obca, zwracaj baczną uwagę na ludzi, z którymi luźne dotąd kontakty zamieniają się w bliższe relacje, gdyż mogą ci oni poważnie skomplikować życie.

Sen o zdradzie partnerki, z którą pozostajesz w nieformalnym związku, zapowiada z kolei zmiany w życiu zawodowym. To, że we śnie zdradza cię dziewczyna może być również znakiem, że wkrótce staniesz przed koniecznością podjęcia ważnych decyzji osobistych. W twoim życiu mogą też pojawić się problemy zawodowe, które uda się rozwiązać, ale prawdopodobnie odbędzie się to kosztem życia osobistego.

Sennik - zdrada przyjaciela

Przyjaciel to ktoś bardzo ważny. Sen, w którym pojawia się zdrada przyjaciela ma różne znaczenia, w zależności od tego, kto jest stroną zdradzającą. Jeśli we śnie zdradzasz przyjaciela, spodziewaj się kłopotów, w które wpędzisz się na własne życzenie, przez zbytnią zapalczywość albo za długi język.

Z kolei zdrada przez przyjaciela może oznaczać zarówno to, że rozczarowuje cię twoja obecna sytuacja życiowa, jak i to, że w gruncie rzeczy przyjaciel jest dla ciebie kimś znacznie ważniejszym, niż do tej pory ci się wydawało – być może wkrótce wasze relacje zupełnie się zmienią.

Sennik - zdrada widziana we śnie

Jeśli w swoim śnie widzisz, że ktoś znajomy zdradza męża lub żonę, to znak, że czujesz się niedoceniany i nie szanowany, zwłaszcza a w sprawach zawodowych, choć może cię też rozczarowywać stosunek, jaki mają do ciebie członkowie twojej rodziny.

Sennik - planowanie zdrady

Sny o tym, że we śnie planujesz kogoś zdradzić, ostrzegają przed wrogami. Nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, w twoim otoczeniu jest ktoś, kto podstępem chce pozbawić cię stanowiska lub pieniędzy. Warto więc być bardziej ostrożnym i nie ufać ludziom, zwłaszcza tym, których krótko znasz lub którzy już kiedyś zawiedli twoje zaufanie.

Sennik - oskarżenie o zdradę

Gdy we śnie ktoś nazwie cię zdrajcą, czekają cię przyjemności. Ale uwaga – chwile radości będą krótkie, a po nich pojawią się problemy, które mogą rzutować na całe twoje dalsze życie.

Sennik - zdrada z byłym partnerem

Sen o zdradzie z byłym partnerem symbolizuje tęsknotę za przeszłością. Ale niekoniecznie za tą osobą, z którą we śnie zdradzasz kogoś, z kim jesteś obecnie. Równie dobrze może to być tęsknota za czasami, gdy wszystko było łatwiejsze, na głowie było mniej spraw i mniej problemów, za to w portfelu więcej pieniędzy. Dlatego jeśli śnisz o zdradzie z kimś, z kim dawno już nie jesteś, zastanów się, czy obecne życie sprawia ci satysfakcję.

Sprawdź, co mówi o tobie pozycja, w której śpisz

Sprawdź, co oznacza twój sen

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.