Sennik - dziecko. Co oznaczają sny o dziecku?

Dziecko - sennik jest pełen różnych interpretacji tego często pojawiającego się w snach symbolu. Sny o dziecku mogą mieć bardzo różne znaczenie, a o ich interpretacji, według sennika, często decydują szczegóły. Jeśli ostatnio śniło ci się dziecko sprawdź, jak takie sny interpretują senniki i co to może oznaczać. Czy sny o dziecku mają wpływ na zdrowie psychiczne lub mogą w jakikolwiek sposób wpływać na odczuwane przez nas emocje?

Sen o dziecku wskazuje, że – nawet jeśli nie śni się dziecko własne – zazwyczaj odbierane jest pozytywnie, zwłaszcza, jeśli we śnie jest szczęśliwe, radosne. Zdarza się jednak, że sny o dzieciach nie zawsze są miłe. Z tych snów, w których dziecko jest nieszczęśliwe, dzieje mu się krzywda albo umiera, budzimy się z biciem serca i długo nie możemy zapomnieć przykrego uczucia, jakie towarzyszyło tak nieprzyjemnym marzeniom sennym

Takie reakcje są zupełnie zrozumiałe, warto jednak pamiętać, że zarówno obrazy, przekazywane nam przez podświadomość, jak i to, co czujemy, budząc się z takiego snu, nie zawsze pokrywa się z interpretacją snu, jaką można znaleźć w słownikach. Jakie zatem jest znaczenie najczęstszych snów, w których pojawiają się dzieci?

Spis treści

 1. Sennik - urodzić dziecko
 2. Sennik - małe dziecko
 3. Sennik - martwe dziecko
 4. Sennik - chore dziecko
 5. Sennik - dziecko na rękach
 6. Sennik - tonące dziecko
 7. Sennik - porwane dziecko
 8. Sennik - płaczące dziecko
 9. Sennik - dziecko w wózku
 10. Sennik - bardzo małe dziecko, niemowlę
 11. Sprawdź, co mówi o tobie pozycja, w której śpisz
Co oznaczają symbole senne?

Sennik - urodzić dziecko

Narodziny dziecka we śnie zazwyczaj są odbierane jako dobry znak, zapowiedź dobrej zmiany w życiu. Jednak interpretacja snu, w którym rodzi się dziecko, zawsze powinna być dopasowana do indywidualnej sytuacji.

Sen o narodzinach dziecka oznacza, że otwierają się przed tobą niespotykane dotąd szanse na rozwój, lub też – że uda ci się doprowadzić do końca i z sukcesem projekt, nad jakim aktualnie pracujesz.

Ale jeśli jesteś mężczyzną i we śnie jesteś przy narodzinach dziecka kobiety, której nie znasz, może to zwiastować rychłe rozstanie z ukochaną osobą. Z kolei gdy twój portfel świeci pustkami, a pewnej nocy przyśni ci się poród, możesz spodziewać się, że saldo twojego konta bankowego wkrótce znacząco wzrośnie.

Sennik - małe dziecko

Sen o małym dziecku wskazuje często na niedojrzałość emocjonalną osoby, która go śni – może być też podświadomym pragnieniem powrotu do dzieciństwa i niechęci do dorosłego życia. Zarazem jest jednak dobrym znakiem na przyszłość.

Jeśli we śnie widzisz małe dziecko, które się bawi i śmieje, czeka cię wiele radosnych chwil. Gdy natomiast we śnie pomaga ci małe dziecko, może to oznaczać, że wkrótce poradzisz sobie z nurtującym cię problemem lub rozwiążesz sprawę, która wydawała się nie do rozwiązania.

Przypadkowe spotkanie małego dziecka bywa natomiast zapowiedzią poprawy swojego losu i rozwoju osobistego. Z kolei gdy we śnie widzisz, że małe dziecko rozbija skarbonkę albo liczy pieniądze, warto zagrać na loterii - istnieje spora szansa, że coś wygrasz.

Sennik - martwe dziecko

To jeden z tych snów, z których co wrażliwsze osoby budzą się z krzykiem. Tymczasem widok martwego dziecka we śnie wcale nie oznacza czyjejś śmierci. Może jednak oznaczać mniejsze lub większe kłopoty i rozczarowania, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Sen o martwym dziecku często interpretuje się jako zapowiedź utraty pracy. Sporo też zależy, czy widzisz dziecko, które we śnie już jest martwe, czy też własnoręcznie je mordujesz.

Zamordowanie dziecka we śnie nie jest dobrym znakiem: oznacza, że na jawie robisz coś, z czego nie jesteś do końca zadowolony, i co wkrótce wyjdzie na jaw, przysparzając ci problemów. Z kolei umierające dziecko (niezależnie od tego, czy przyczyną jest choroba, czy wypadek) oznacza, że wkrótce prawdopodobnie otworzą się przez tobą nowe możliwości zawodowe.

Sennik - chore dziecko

Sen o chorym dziecku zazwyczaj zwiastuje stratę, problemy finansowe lub chorobę w najbliższej rodzinie. Ale może być też sygnałem, że warto bliżej przyjrzeć się swojej sytuacji materialnej, bo być może nie jest ona wcale tak różowa, jak się wydaje, warto też zadbać o stan zdrowia, zarówno swój, jak i bliskich.

Sennik - dziecko na rękach

Sen o dziecku na rękach jest pozytywny i oznacza dobrą wróżbę. Można interpretować go jako zapowiedź korzyści głównie materialnych: podwyżki, możliwości dorobienia, albo wręcz opcji zmiany pracy na znacznie lepiej płatną.

Niekiedy też sen o dziecku na rękach oznacza, że pojawi się przed tobą szansa na ciekawy wyjazd lub inna propozycja, niekoniecznie finansowa, która poprawi twoją pozycję zawodową.

Sennik - tonące dziecko

Sen o tonącym dziecku interpretujemy w zależności od tego, jak zachowywało się dziecko w wodzie. Jeśli było spokojne i uśmiechnięte, a nawet wydawało się szczęśliwe, taki sen może oznaczać, że wkrótce spotka cię coś, co wywoła na twojej twarzy uśmiech, albo że pojawi się okazja na spełnienie marzeń.

Z kolei jeśli dziecko we śnie płakało i bało się, prawdopodobnie nie masz co liczyć na to, że twoje marzenia i plany szybko się spełnią.

Sennik - porwane dziecko

Porwania dziecka boi się chyba każdy rodzic i naturalne jest, że sen o porwaniu dziecka pojawia się w sennych koszmarach niejednej mamy. Jednak sen o porwaniu dziecka nie zawsze sygnalizuje kłopoty: wszystko zależy od tego, kto jest porywaczem.

Jeśli to ty je porywasz, możesz spodziewać się kłopotów w życiu zawodowym.

Sen o tym, że ktoś porywa twoje dziecko uświadamia natomiast, że bardzo się o nie boisz i martwisz tym, że mogłoby zachorować lub ulec wypadkowi, symbolizuje też, że bierzesz na siebie za dużo spraw, z którymi nie do końca sobie radzisz.

Gdy zaś jesteś świadkiem nieudanej próby porwania dziecka, spodziewaj się kłótni albo wręcz rozstania z kimś bliskim.

Sennik - płaczące dziecko

To kolejny smutny sen. Podobnie jak w realnym życiu, płacz we śnie – zwłaszcza zaś płaczące dziecko – oznacza problem, z którym nie jesteś sobie w stanie poradzić.

Nawet jeśli na jawie nie uświadamiasz sobie, że potrzebujesz pomocy, może po takim śnie warto przeanalizować swoją sytuację i poprosić o pomoc?

Sennik - dziecko w wózku

Sen o dziecku w wózku można interpretować na różne sposoby. Jeśli we śnie wieziesz w wózku swoje dziecko (niezależnie od tego, czy jest małe, czy duże), może to oznaczać, że wkrótce poradzisz sobie z jakimś ważnym problemem.

Z kolei gdy we śnie widzisz dziecko w wózku, pojawią się przed tobą nowe możliwości rozwoju, czeka cię też dobra passa w pracy.

Sennik - bardzo małe dziecko, niemowlę

Niemowlę we śnie niemal zawsze jest symbolem nieuświadomionego braku poczucia bezpieczeństwa i tęsknoty za czasami, w których za nic nie trzeba było odpowiadać. W zależności jednak od sytuacji, w jakiej widzimy niemowlę we śnie, sen ten można interpretować na różne sposoby.

Gdy we śnie niesiesz ciężkie niemowlę, oznacza to, że niedługo osiągniesz wyznaczone cele. Niemowlę, które ssie pierś oznacza, że przed tobą mnóstwo radości. Śpiące niemowlę zwiastuje spokojną, bezpieczną przyszłość, a grube niemowlę – zasobny portfel.

Z kolei jeśli we śnie widzisz bawiące się niemowlę, czeka cię powodzenie w życiu osobistym.

Sprawdź, co mówi o tobie pozycja, w której śpisz

Sprawdź, co oznacza twój sen

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.