Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

2021-12-02 8:55
Sennik - ciąża
Autor: Getty Images

Ciąża - sennik tłumaczy, że bez względu na to, czy to ciąża własna, czy ciąża koleżanki, mamy, siostry – zazwyczaj oznacza zapowiedź sporych zmian w życiu. Czy to prawda? Warto wiedzieć, co na temat snów o ciąży mówi sennik i czy takie sny mają związek z emocjami lub wpływ na psychikę.

Spis treści

 1. Sennik - ciąża koleżanki, ciąża przyjaciółki
 2. Sennik - ciąża bliźniacza
 3. Sennik - ciąża własna
 4. Sennik - ciąża i poród
 5. Sennik - niechciana ciąża
 6. Sennik - ciąża córki, ciąża mamy
 7. Sennik - ciąża siostry

Ciąża i poród - sennik mówi, że te symbole senne są niejednoznaczne. Ciąża jest bowiem symbolem dość uniwersalnym: symbolizuje pojawienie się w naszym życiu czegoś nowego, być może nawet wielkiego i ważnego, co jednak nie będzie niespodzianką, lecz raczej efektem planów, które od dawna staramy się realizować.

Sporo jednak zależy od tego, kto śni o ciąży. Sny o ciąży u osób, które marzą o dziecku są zupełnie naturalnym odzwierciedleniem pragnień i emocji, a u tych, które wkrótce będą je miały, często manifestują podświadome obawy dotyczące olbrzymiej zmiany w życiu. Uczucia te są na jawie tak silne, że wpływają też na kształt marzeń sennych.

Dlatego w takich przypadkach snów o ciąży nie powinno się interpretować wedle sennika. Ale jeśli nie jesteś w ciąży, nie chcesz mieć dzieci lub przeciwnie – już masz i więcej nie planujesz, przeczytaj, co oznaczają sny o ciąży. Zwłaszcza, że takie sny mogą mieć wpływ na emocje, a co za tym idzie - na zdrowie psychiczne. 

Co oznaczają symbole senne?

Sennik - ciąża koleżanki, ciąża przyjaciółki

Ciąża bliskiej osoby widoczna we śnie to znak, że motywacji do działania, której być może zaczyna ci brakować, warto poszukać we własnym otoczeniu. Wyjaśnienie tej interpretacji jest dość proste i ma odzwierciedlenie w tym, co dzieje się na jawie. Często przecież bywa tak, że gdy w ciążę zachodzi jedna z koleżanek lub kobiet, które razem pracują, w jej ślady wkrótce idą następne, zachęcone przykładem, jaki dała.

Snu o ciąży przyjaciółki nie należy oczywiście traktować dosłownie i od razu zachodzić w ciążę, bo jego przesłanie jest bardziej ogólne i dotyczy nie tylko spraw prywatnych, ale też zawodowych: wszystkich, które w danej chwili wymagają od ciebie zdecydowanego działania i podjęcia kroków, które doprowadzą cię do celu.

Ciąża przyjaciółki widziana we śnie to również dobry omen wówczas, gdy planujesz nowe przedsięwzięcie lub biznes, ale nie starcza ci odwagi, by w końcu wcielić swoje plany w życie.

Niekiedy to, że śni ci się koleżanka w ciąży, może również oznaczać, że masz skłonności do porównywania się z innymi na własną niekorzyść, zazdroszczenia im stylu życia, możliwości, zarobków.

Sennik - ciąża bliźniacza

Ciąża mnoga we śnie jest symbolem, jaki nieczęsto pojawia się wśród snów o ciąży. Ale gdy śni ci się ciąża i bliźniaki, możesz się cieszyć: taki sen oznacza, że czeka cię podwójna korzyść ze znalezienia się w nowej sytuacji. Jeśli to kobieta śni o ciąży bliźniaczej, sen taki oznacza, że wkrótce spełnią się jej marzenia, lub doczeka się dobrych wiadomości.

Sen o ciąży mnogiej to także dobry znak dla biznesu. Gdy zaś w swoim śnie widzimy kobietę w ciąży bliźniaczej, w niedługim czasie możemy spodziewać się przypływu gotówki i ogólnej poprawy sytuacji finansowej.

Sennik - ciąża własna

Ciąża własna widziana we śnie jest symbolem tego, że wkrótce być może czekają cię jakieś zmiany, które od zawsze chciałaś wcielić w życie, tylko nigdy wcześniej nie było ku temu okazji. Mogą to być zarówno zmiany w życiu prywatnym, czy zawodowym, jak i zmiany we własnej psychice, podejściu do życia – na przykład przejście na wegetarianizm.

Śniąc o własnej ciąży warto jednak zapamiętać, czy przebiegała ona bez zakłóceń, czy też pojawiły się może jakieś komplikacje, a być może we śnie musiałaś leżeć w ciąży w szpitalu?

Sen o własnej skomplikowanej ciąży to niestety zapowiedź trudności w realizacji planów – i jednocześnie znak, że warto poprosić o wsparcie kogoś, kto jest ci bliski.

Sennik - ciąża i poród

Ciążę we śnie rzadko kończy poród. Jednak ujrzenie, jak we śnie rodzi się dziecko, to znak w większości przypadków równie pozytywny, jak sny o ciąży.

Sen o porodzie, gdy sami rodzimy dziecko, to zapowiedź korzyści materialnych i uwolnienia się od trosk o przyszłość - ale jeśli poród był trudny lub bolesny, warto na jawie na wszelki wypadek pójść do lekarza, bo takie sny mogą zwiastować nieuchronne pojawienie się kłopotów ze zdrowiem.

Gdy uczestniczyłaś w szczęśliwym porodzie, czeka cię radość i szczęście, a jeśli poród był nieszczęśliwy – być może w twoim życiu wydarzy się coś bolesnego.

Sen o narodzinach chłopca to oznaka powodzenia w biznesie, z kolei narodziny dziewczynki we śnie oznaczają, że być może czekają cię jakieś straty. Sen o narodzinach martwego dziecka to zaś – zgodnie z tym, co mówi większość senników – zły omen: może zwiastować żałobę.

Sennik - niechciana ciąża

Sen o byciu w niechcianej ciąży może pojawić się, gdy uprawiałaś seks bez zabezpieczenia i boisz się konsekwencji – wówczas będzie on po prostu manifestacją obaw, jakie przeżywasz na jawie. Ale jeśli się tego nie obawiasz, wtedy sen o niechcianej ciąży można interpretować na dwa sposoby. Po pierwsze, taki sen może symbolizować to, że w życiu chciałabyś robić coś zupełnie innego, niż do tej pory.

Po drugie – może oznaczać, że wkrótce czeka cię coś, co wywróci do góry nogami twoje plany, pokrzyżuje marzenia lub nawet sprawi, że jakieś ważne dla ciebie przedsięwzięcie skończy się niepowodzeniem.

Sennik - ciąża córki, ciąża mamy

Sen o ciąży córki należy interpretować w zależności od tego, czy na jawie również mamy córkę. Jeśli tak, i jeśli przyśniła nam się ona w ciąży, możemy oczekiwać dobrych wiadomości – zwłaszcza, jeśli we śnie córka cieszy się z ciąży.

Ale jeśli śni ci się córka w ciąży, która jest smutna lub płacze, to zapowiedź choroby lub smutku na jawie. A jeśli nie masz córki? Wtedy sen o tym, że to, że śni ci się córka w ciąży, to znak, że nadchodzi czas, gdy uda ci się w pełni wykorzystać wszystkie swoje możliwości.

Z kolei sen o ciąży mamy zwiastuje dobre wiadomości. Nie ma przy tym znaczenia, czy mama jest jeszcze w wieku właściwym dla prokreacji, czy już dawno na emeryturze – w każdym przypadku jest to pozytywny omen i dobry znak na przyszłość.

Sennik - ciąża siostry

Sen o ciąży siostry oznacza powodzenie - jednak niekoniecznie dla ciebie: być może los obdarzy nim kogoś innego z waszej rodziny.

Spore znaczenie ma przy tym, czy śni ci się siostra rodzona w ciąży, czy też dziecka spodziewa się siostra cioteczna, bo im bliższy stopień pokrewieństwa tym większa szansa, że szczęście uśmiechnie się właśnie do ciebie.

M jak mama: Sen w ciąży - jak naprawdę odpocząć w nocy?
Warto wiedzieć

Gdy śni się ciąża – interpretacja pozostałych symboli

 • Sen o poronieniu – sygnalizuje, że być może będziesz wkrótce zmuszona do zmiany planów lub do całkowitej z nich rezygnacji.
 • Sen o aborcji – to podświadoma manifestacja wewnętrznego konfliktu, jaki odczuwasz – z jednej strony pragniesz jakiejś zmiany w życiu, ale z drugiej bardzo obawiasz się jej skutków.
 • Sen o badaniach ciążowych – interpretacja zależy od ich wyniku: jeśli są pozytywne, wszystko ułoży się po twojej myśli, jeśli natomiast negatywne, możesz spodziewać się kłopotów.
 • Sen o teście ciążowym – oznacza, że czas na to by dokładnie przyjrzeć się sytuacji, w jakiej się znajdujesz, bo być może trzeba będzie wprowadzić w życie nieco zmian.

Sprawdź, co oznacza twój sen

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.