Zinalfat® krem kojąco-regenerujący

Krem zawiera tlenek cynku (4%), sukralfat (1%), siarczan miedzi (0,2%), siarczan cynku (0,1%) i alantoinę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Zinalfat® krem kojąco-regenerujący tuba 50 ml, krem

Allantoin,

Sucralfate,

Zinc oxide,

Zinc sulphate,

Copper sulphate

30.9 zł 2019-04-05

Działanie

Krem kojąco-regenerujący. Przyspiesza regenerację naskórka, pielęgnuje skórę podrażnioną, chroni przed mikrourazami, otarciami i podrażnieniami skóry. Łagodzi objawy podrażnienia skóry, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, uczucie swędzenia i napięcia. Sukralfat ma właściwości osłaniające, łagodzące i przyspieszające proces gojenia. Tlenek cynku, siarczan cynku i siarczan miedzi posiadają właściwości ochronne i antyoksydacyjne. Preparat nie zawiera barwników, substancji zapachowych i konserwantów.

Dawkowanie

Niewielką ilość kremu nakładać 1-2 razy dziennie na oczyszczoną i osuszoną skórę. Krem może być stosowany u dzieci >6 mż.

Wskazania

Pielęgnacja i ochrona skóry podrażnionej, skłonnej do alergii i wykazującej niską tolerancję na stosowanie standardowych kosmetyków; skóry z miejscowymi stanami zapalnymi (np. odparzenia, pieluszkowe zapalenie skóry); skóry po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej, po depilacji; skóry przesuszonej, z objawami podrażnienia wywołanego przez szkodliwe czynniki zewnętrzne (np. chlorowana woda, detergenty). Otarcia naskórka; pękanie błony śluzowej warg (np. zajady). Zapobieganie uszkodzeniom obszarów skóry o wzmożonej potliwości i wilgotności lub narażonych na mikrourazy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ostre stany zapalne skóry, wymagające leczenia farmakologicznego.

Cena

Zinalfat® krem kojąco-regenerujący, cena 100% 30.9 zł

Preparat zawiera substancję: Allantoin, Sucralfate, Zinc oxide, Zinc sulphate, Copper sulphate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."