Zdrój

100 g szamponu zawiera 58,8 g 2,1% wody chlorkowo-sodowej siarczkowej, jodkowej z odwiertu Szyb Solecki.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Zdrój but. 130 ml, szampon leczniczy 21.0 zł 2019-04-05

Działanie

Mineralny szampon leczniczy zawierający związki siarki dwuwartościowej, jony siarczkowe i siarkę koloidalną oraz m.in. jony sodu, wapnia, magnezu, jodu, bromu i chloru. Wody siarczkowe działają na skórę przeciwzapalnie, przeciwpasożytniczo i przeciwgrzybiczo. Zmniejszają świąd i wydzielanie łoju. Działają keratolitycznie i keratoplastycznie, powodując szybkie oczyszczenie skóry głowy i odnowę naskórka. Mechanizm działania w łuszczycy jest związany z właściwościami redukującymi siarki.

Dawkowanie

Szamponem myje się skórę głowy codziennie lub co drugi dzień (w zależności od nasilenia zmian chorobowych) przez około 3 tyg. Szampon należy rozcieńczyć wodą (1:4).

Wskazania

Łojotokowe zapalenie skóry głowy. Łuszczyca skóry głowy. Nasilony łojotok owłosionej skóry głowy. Mycie włosów przetłuszczających się.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Ciąża i laktacja

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.

Uwagi

Należy unikać kontaktu preparatu ze spojówkami oczu.

Cena

Zdrój, cena 100% 21.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."