Zatoxin® katar i alergia

Preparat zawiera stężony roztwór wody morskiej, wyciągi roślinne z: nagietka, olszy czarnej, czarnej porzeczki, jodły pospolitej, dzikiej róży i pachnotki oraz glukonian manganu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Zatoxin® katar i alergia but. 30 ml, spray do nosa 15.29 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Woda morska oczyszcza jamę nosową i usuwa nadmiar śluzu, ułatwiając w ten sposób oddychanie. Polisacharydy zapewniają komfort i ulgę podrażnionemu nosowi: dzięki działaniu barierowemu, preparat nawilża i chroni błonę śluzową nosa. Preparat nie zawiera glutenu.

Dawkowanie

Donosowo: 1-2 rozpylenia do każdego otworu nosowego, 3 razy dziennie. Po rozpyleniu wykonać głęboki wdech z zamkniętymi ustami, lekko naciskając drugi otwór nosowy palcem, aby równomiernie rozprowadzić preparat na całej błonie śluzowej nosa.

Wskazania

Preparat zalecany do mechanicznego usuwania alergenów z jamy nosowej oraz do oczyszczania i usuwania z jamy nosowej nadmiernej ilości śluzu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie są znane efekty uboczne ani interakcje związane z używaniem preparatu.

Środki ostrożności

Długotrwałe stosowanie preparatu o działaniu miejscowym może prowadzić do podrażnień - w przypadku wystąpienia takich objawów należy przerwać stosowanie i zasięgnąć porady lekarskiej. U dzieci poniżej 2 rż. preparat należy stosować po zasięgnięciu porady lekarza.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią preparat należy stosować po zasięgnięciu porady lekarza.

Uwagi

Wstrząsnąć przed użyciem.

Cena

Zatoxin® katar i alergia , cena 100% 15.29 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."