Zatoxin® Duo

Preparat zawiera tabletki na dzień i tabletki na noc. 1 tabl. na dzień zawiera: wyciąg z ziela tymianku, wyciąg z liści mięty pieprzowej, wyciąg z kwiatu bzu czarnego, wyciąg z korzenia goryczki, wyciąg z kwiatu dziewanny, wyciąg z ziela werbeny, wyciąg z korzenia lukrecji, wyciąg z liści Andrographis paniculata, 1,4 mg witaminy B2 (ryboflawina; 100% RWS), 16 mg niacyny (100% RWS). 1 tabl. na noc zawiera: 1 mg melatoniny, wyciąg z owocu anyżu, wyciąg z ziela eukaliptusa, beta-glukany z drożdży Saccharomyces cerevisiae, wyciąg z kwiatu dziewanny, wyciąg z ziela werbeny, wyciąg z korzenia lukrecji, wyciąg z liści Andrographis paniculata, 80 mg witaminy C (100% RWS), 10 mg cynku (100% RWS), 55 µg selenu (100% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Zatoxin® Duo 60 szt. , tabl. powl. 36.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający kompozycję wyciągów roślinnych oraz witamin i minerałów. Witamina B2 (ryboflawina) oraz niacyna zawarte w tabletce na dzień pomagają w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych oraz przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Cynk oraz selen zawarte w tabletce na noc pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo, melatonina spożywana w tabletce na noc pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie.  

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli oraz dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. na dzień (żółta) rano po posiłku, oraz 1 tabl. na noc (granatowa) krótko przed pójściem spać. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w wyciągi roślinne oraz witaminy i minerały.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Cena

Zatoxin® Duo, cena 100% 36.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."