Zatogrip kids 3+

10 ml syropu zawiera: 4 g owoców bzu czarnego, 96 mg wyciągu z owoców aceroli (24 mg witaminy C), 65 mg ksylitolu, 50 mg wyciągu z kwiatu bzu czarnego, 30 mg wyciągu z korzenia pelargonii afrykańskiej, 30 mg wyciągu z ziela werbeny, 20 mg wyciągu z kwiatu dziewanny wielkokwiatowej, 3 mg cynku i 10 µg witaminy D.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Zatogrip kids 3+ but. 120 ml, syrop 23.08 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego oparty na połączeniu ekstraktów roślinnych, witamin i minerałów. Składniki preparatu wspierają układ oddechowy, poprzez łagodzenie objawów kaszlu i bólu gardła, jak również przynoszą ulgę w przypadku podrażnienia górnych dróg oddechowych, strun głosowych, jamy ustnej i krtani. Cynk, witamina D i witamina C z aceroli wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 3. rż.: 1 łyżeczka (5 ml) 2 razy na dobę, w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do spożycia. Przed podaniem rozcieńczyć w 5 ml płynu (woda, herbata, sok). Preparat zawiera składniki pochodzenia naturalnego, które mogą być przyczyną wystąpienia osadu. Nie wpływa to na jakość preparatu.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w stanach grypy i przeziębienia, nieżytu nosa i zatok i infekcji ucha środkowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Cena

Zatogrip kids 3+, cena 100% 23.08 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."