Xedrenio Dex

Preparat zawiera hialuronian sodu 0,15 % oraz dekspantenol 2%.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Xedrenio Dex but. 10 ml, krople do oczu 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny przeznaczony do zmniejszenia łagodnego oraz umiarkowanego uczucia suchości w oku, stabilizacji filmu łzowego, nawilżenia oraz wygładzenia powierzchni oka. Krople wykazują podwójne działanie: zawierają hialuronian sodu, który ma działanie nawilżające i stabilizujące film łzowy oraz dekspantenol, który łagodzi, chroni i wspomaga regenerację powierzchni oka. Dzięki temu można złagodzić objawy suchości oka i zapobiec dalszym komplikacjom spowodowanym przez ten stan. Preparat może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie

Należy podać 1-2 krople do worka spojówkowego, a następnie mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia kropli po całej powierzchni oka. Krople mogą być stosowane wielokrotnie w ciągu dnia, w zależności od potrzeby. W przypadku prawidłowego stosowania, jedna butelka kropli wystarcza na 30 dni stosowania. Jeśli pacjent stosuje inny preparat do oka, należy odczekać przynajmniej 15 min pomiędzy aplikacjami. Dla zapewnienia bezpiecznej aplikacji i odpowiedniego poziomu higieny, każde opakowanie kropli powinno być używane wyłącznie przez jednego użytkownika.

Wskazania

Stany wysuszenia oczu i regeneracji powierzchni oczu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na hialuronian sodu lub na każdy inny składnik kropli.

Środki ostrożności

W przypadku pojawienia się reakcji alergicznej, należy zaprzestać stosowania wyrobu i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."