Woda utleniona Gemi

100 g roztworu zawiera 10 g nadtlenku wodoru 30%.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Woda utleniona Gemi but. 50 g, roztw. na skórę, roztw. do stos. w j. ustnej

Hydrogen peroxide

0.98 zł 2019-04-05

Dawkowanie

Zewnętrznie (na skórę, na błonę śluzową jamy ustnej): do przemywania ran stosować 3% płyn; do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 1 łyżkę płynu (15 ml) w szklance wody (200 ml).

Wskazania

Środek bakteriobójczy do oczyszczania i dezynfekcji ran w postaci 3% roztworu wodnego. W stomatologii w chorobach przyzębia do przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych w postaci 0,2% roztworu wodnego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku. Nie stosować w bardzo ostrych, wrzodziejących zapaleniach dziąseł, gdyż może dojść do bolesnego uszkodzenia błon śluzowych jamy ustnej.

Środki ostrożności

Nie stosować na rozległe rany. Chronić oczy przed kontaktem z lekiem. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania do jam ciała. W wyniku wprowadzenia do jam ciała może spowodować miejscową rozedmę, co objawia się bólem miejscowym a po wniknięciu do naczyń krwionośnych - powstanie zatorów i met hemoglobinemię.

Niepożądane działanie

Podczas przepłukiwania kieszonek dziąsłowych może powstać rozedma poddziąsłowa. Częste płukanie jamy ustnej może spowodować podrażnienie błony śluzowej i przerost brodawek nitkowatych języka.

Ciąża i laktacja

Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Cena

Woda utleniona Gemi, cena 100% 0.98 zł

Preparat zawiera substancję: Hydrogen peroxide

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."