Vocaler®

1 pastylka zawiera 12 mg wyciągu z porostu islandzkiego i 8,5 mg ekstraktu gęstego z korzenia prawoślazu oraz cukier, syrop glukozowy, kwas cytrynowy, L-askorbinian sodu, suszony koncentrat aronii. Pastylki czarna porzeczka zawierają dodatkowo suszony koncentrat aronii, naturalny aromat czarnej porzeczki, koszenilę. Pastylki mięta zawierają dodatkowo olejek eukaliptusowy, mentol, olejek miętowy, kompleksy miedziowe chlorofilin.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Vocaler® 24 szt., pastylki do ssania miód i cytryna 18.37 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci pastylek do ssania o smaku czarnej porzeczki lub mięty. Składniki preparatu powlekają błonę śluzową ochronną warstwą, nawilżają gardło i struny głosowe, likwidują chrypę i suchość w gardle, łagodzą przeciążenia strun głosowych, przywracają komfort mówienia bez konieczności odchrząkiwania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 6 rż.: ssać 1 pastylkę kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb. W przypadku braku poprawy po 10 dniach stosowania należy zasięgnąć porady lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Wyrób medyczny do stosowania w przypadku chrypy i uczucia suchości w gardle. Szczególnie polecany osobom narażonym na nadwyrężenia strun głosowych.

Przeciwwskazania

Dzieci poniżej 6 rż. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Cena

Vocaler®, cena 100% 18.37 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."