Vivomixx

10 kropli zawiera 5 x 109 jtk. liofilizowanych żywych kultur bakterii.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Vivomixx 1 but. 5 ml z nakrętką z proszkiem 500 mg (2 sztuki), krople doustne 56.99 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej do stosowania w kroplach. Do stosowania od pierwszych dni życia u noworodków (również urodzonych przedwcześnie), niemowląt i małych dzieci w okresie niedostatecznej kolonizacji bakteryjnej przewodu pokarmowego. Zawiera liofilizowane żywe kultury bakterii: (Streptococcus thermophilus DSM24731, Bifidobacterium longum DSM24736, Bifidobacterium breve DSM24732, Bifidobacterium infantis DSM24737, Lactobacillus acidophilus DSM24735, Lactobacillus plantarum DSM24730, Lactobacillus paracasei DSM24733, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734). Preparat bezglutenowy, bez laktozy.

Dawkowanie

Doustnie. Noworodki, niemowlęta i małe dzieci: 10-20 kropli dziennie, bezpośrednio do jamy ustnej lub po rozpuszczeniu w letnim płynie. Wstrząsnąć przed użyciem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

W stanach zapalnych jelit, w schorzeniach czynnościowych jelit (np. w kolce jelitowej niemowląt), w polekowych zaburzeniach flory jelitowej (np. po antybiotykoterapii), we wspieraniu odporności.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać  w temperaturze 2-8st.C.

Cena

Vivomixx, cena 100% 56.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."