Vitrum® D3 Forte

1 kaps. zawiera 2000 j.m. (50 µg) witaminy D3.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Vitrum® D3 Forte 120 szt., kaps. 39.02 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Odpowiednie stężenie witaminy D w organizmie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i właściwej pracy mięśni. Poza tym, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego. Witamina D bierze też udział w procesie podziału komórek. Pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga płci w wieku 60 lat i starszych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli (w tym osoby powyżej 60 lat): 1 kaps. dziennie, niezależnie od posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w witaminę D3.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Vitrum® D3 Forte, cena 100% 39.02 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."