Vitella Versi

Octopirox, ichtiol jasny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Vitella Versi 100 ml, żel do przebarwień w następstwie łupieżu pstrego 2019-04-05

Działanie

Octopirox i ichtiol jasny, które wraz z innymi składnikami zapewniają właściwą pielęgnację skóry i powodują znikanie zmian wywołanych łupieżem pstrym. Substancje te zapobiegają również swędzeniu towarzyszącemu problemom skórnym, takim jak łojotok lub atopowe zapalenie skóry. Octopirox ogranicza rozwój komórek drożdży i bakterii na powierzchni ciała. Ich występowanie w zwiększonych ilościach powoduje powstawania plam na skórze i występowanie innych problemów skórnych. Komórki drożdży Malassezia furfur (Pytirosporum ovale) są przyczyną powstawania przebarwień i odbarwień skóry w przebiegu łupieżu pstrego. Ichtiol jasny ma działanie przeciwzapalne, antyproliferacyjne i przeciwbakteryjne oraz zmniejsza wytwarzanie sebum przez skórę. Dzięki regularnemu stosowaniu żelu ciemne przebarwienia bledną, a jasne znikają w wyniku działania słońca.

Dawkowanie

Stosować codziennie na zmienione powierzchnie ciała. Wmasowywać delikatnie w skórę przez 1–2 minuty, przez 3–4 tygodnie.

Wskazania

Preparat przeznaczonym do pielęgnacji skóry całego ciała. Pomaga radzić sobie z chorobami skóry wywołanymi przez drożdżaki. Najczęściej są to łupież pstry i łojotok (łojotokowe zapalenie skóry).

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."