VitA POS®

1 g maści do oczu zawiera 250 j. witaminy A w postaci palmitynianu retinolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
VitA POS® tuba 5 g, maść do oczu

Retinol palmitate

21.25 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat okulistyczny zawierający witaminę A, która jest naturalnym składnikiem płynu łzowego. Nie zawiera konserwantów. Stosowanie preparatu wspiera naturalny proces odnowy nabłonka oraz zmniejsza pieczenie, suchość spojówek i uczucie zmęczenia oczu.

Dawkowanie

Niewielki pasek maści wprowadza się do worka spojówkowego. Częstotliwość stosowania preparatu zależy od nasilenia dolegliwości (przy znacznym ich nasileniu maść aplikuje się zazwyczaj 3 razy dziennie, zwłaszcza przed udaniem się na spoczynek).

Wskazania

Podrażnienie i suchość spojówek na skutek działania czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, zimno, promienie słoneczne, dym, długotrwałe oglądanie telewizji lub praca przy komputerze, nocna jazda samochodem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na witaminę A lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Podczas stosowania preparatu nie należy używać soczewek kontaktowych.

Uwagi

W przypadku podawania innych leków do worka spojówkowego preparat stosuje się 30 min po ich aplikacji.

Cena

VitA POS®, cena 100% 21.25 zł

Preparat zawiera substancję: Retinol palmitate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."