Vita buer D3 + K2

1 kaps. zawiera 2000 j.m. witaminy D i 37,5 µg witaminy K.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Vita buer D3 + K2 30 szt., kaps.

Colecalciferol,

Phytomenadione

22.56 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający witaminy D i K. Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego oraz utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz mięśni. Witamina K pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, uczestnicząc w ich prawidłowej mineralizacji. Pozytywnie wpływa na tworzenie nowej tkanki kostnej oraz zmniejszenie jej rozkładu. Zapotrzebowanie na witaminę K pokrywane jest głównie z dietą oraz przez bakterie flory jelitowej.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dziennie, niezależnie od posiłku; przez cały rok (jeśli nie jest zapewniona odpowiednia synteza skórna witaminy D latem), a szczególnie w okresie od września do kwietnia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnianie diety w witaminy D i K. U osób powyżej 60 lat w celu zmniejszenia ryzyka upadku związanego z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni, co w tej grupie wiekowej zmniejsza ryzyko złamań kości.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

W przypadku kobiet w ciąży przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Cena

Vita buer D3 + K2, cena 100% 22.56 zł

Preparat zawiera substancję: Colecalciferol, Phytomenadione

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."