Venescin® forte

1 tabl. draż. zawiera 100 mg wyciągu suchego z nasion kasztanowca (o zawartości średnio 22% saponin trójterpenowych w przeliczeniu na escynę) oraz 60 mg rutozydu. Tabletki zawierają sacharozę i laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Venescin® forte 30 szt., tabl. drażowane

Aesculus hippocastanum,

Rutoside

17.6 zł 2019-04-05

Działanie

Wyciąg z nasion kasztanowca działa przeciwobrzękowo, zwiększa tonus i zmniejsza objętość żył. Rutozyd zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa ich odporność mechaniczną.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy dziennie, podczas lub po posiłku.

Wskazania

Przewlekła niewydolność żylna różnego pochodzenia, objawiająca się obrzękami, kurczami łydek, świądem, bólem i uczuciem ciężkości w nogach. Żylaki (pod kontrolą lekarza).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci i młodzieży <18 lat. Ze względu na zawartość laktozy i sacharozy lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp, z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Zastosowanie w żylakach wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Niepożądane działanie

Rzadko: podrażnienie żołądka, świąd.

Ciąża i laktacja

W badaniach klinicznych obejmujących kobiety ciężarne nie obserwowano niepożądanych efektów po zastosowaniu ekstraktu z nasion kasztanowca, jakkolwiek lek powinien być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią tylko wtedy, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub karmionego dziecka.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Venescin® forte, cena 100% 17.6 zł

Preparat zawiera substancję: Aesculus hippocastanum, Rutoside

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."