Valused® Noc

1 tabl. zawiera: 200 mg wyciągu suchego z korzenia kozłka lekarskiego (co odpowiada 462-1000 mg korzenia kozłka lekarskiego).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Valused® Noc 30 szt., tabl. powl.

Valeriana officinalis

16.59 zł 2019-04-05

Działanie

Wodno-alkoholowy wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego wykazuje działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie. Efekt terapeutyczny może wynikać z synergistycznego działania wielu substancji obecnych w surowcu (seskwiterpeny, lignany, flawonoidy). Zbadano, że właściwości sedatywne związane są z systemem przekaźnictwa GABA, działaniem agonistycznym wobec receptora adenozynowego A1 i wiązaniem się z receptorem serotoniny 5-HT1A.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 rż.: w trudnościach w zasypianiu: 3 tabl. na 30 min do 1h przed snem. W razie konieczności dawkę przed snem należy poprzedzić dawką jednorazową (3 tabl.) we wczesnych godzinach wieczornych. W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 3 tabl. jednorazowo do 3 razy dziennie. Maksymalna dawka na dobę wynosi 4 dawki jednorazowe. Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, nie jest on wskazany do interwencyjnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego. Aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 4 tyg. Jeżeli brak jest poprawy po 2 tyg. stosowania preparatu lub objawy nasilają się, należy skontaktować się z lekarzem. Dzieci poniżej 12 lat: nie należy stosować.

Wskazania

Preparat roślinny do stosowania w trudnościach w zasypianiu, w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Niepożądane działanie

Preparat jest na ogół dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. W czasie stosowania korzenia kozłka lekarskiego obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha).

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat może osłabiać sprawność psychoruchową, dlatego nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w czasie jego stosowania.

Interakcje

Nie należy stosować preparatu z innymi lekami o działaniu uspokajającym-możliwość nasilenia działania preparatu.

Cena

Valused® Noc, cena 100% 16.59 zł

Preparat zawiera substancję: Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."