Valused®

1 kaps. zawiera 60 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka, 40 mg suchego wyciągu z szyszek chmielu i 40 mg suchego wyciągu z ziela męczennicy; kapsułki zawierają olej sojowy, lecytynę sojową oraz sorbitol. 100 g płynu doustnego zawiera 4,5 g wyciągu z korzenia kozłka, 36 g nalewki z szyszek chmielu i 45 g nalewki z ziela męczennicy; płyn zawiera sorbitol oraz etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Valused® but. 90g, płyn doustny

Humulus lupulus,

Passiflora incarnata,

Valeriana officinalis

9.4 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 lat: w stanach napięcia 2 kaps. lub 5 ml płynu 2-3 razy dziennie; w trudnościach w zasypianiu: 2-3 kaps. lub 10 ml płynu jednorazowo, pół godziny przed snem. Nie stosować dłużej niż 2 tyg.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w celu łagodzenia objawów w stanach napięcia nerwowego, jako środek uspokajający oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem na tle nerwowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym orzeszki ziemne lub soję (kaps.). Nietolerancja kozłka lekarskiego. Dziedziczna nietolerancja fruktozy.

Środki ostrożności

Ze względu na brak danych klinicznych, nie stosować u dzieci <12 lat. Płyn doustny zawiera ok. 60 % etanolu (nie więcej niż 2,56 g etanolu w 5 ml, co odpowiada 65 ml piwa i 27 ml wina), dlatego nie powinien być stosowany u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby, alkoholizmem, padaczką, uszkodzeniem mózgu, chorobą umysłową.

Niepożądane działanie

Obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe u osób źle tolerujących korzeń kozłka lekarskiego. W pojedynczych przypadkach wystąpiły nudności oraz tachykardia po podaniu ziela męczennicy.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek może osłabiać sprawność psychoruchową, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn; ponadto płyn doustny zawiera etanol, dlatego nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn do 2 h po przyjęciu płynu doustnego.

Interakcje

Równoczesne podawanie preparatu z innymi lekami uspakajającymi może nasilać jego działanie - nie stosować łącznie.

Cena

Valused®, cena 100% 9.4 zł

Preparat zawiera substancję: Humulus lupulus, Passiflora incarnata, Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."