Vaginol

100 g preparatu zawiera: 25 g ziela krwawnika, 25 g liścia szałwi, 20 g kłącza pięciornika, 20 g kory dębu, 10 g kwiatu nagietka.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Vaginol 20 torebek 5 g, mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania

Calendula officinalis,

Achillea millefolium,

Potentilla tormentilla,

Quercus sp.,

Salvia officinalis

2019-04-05

Działanie

Odwar z mieszanki wykazuje działanie ściągające na błony śluzowe pochwy i sromu. Wynikiem tego jest zmniejszenie stanu zapalnego oraz przeciwdziałanie drobnym krwawieniom.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: 2 łyżki stołowe (2 torebki) mieszanki zalać 0,5 l wody i po doprowadzeniu do wrzenia gotować pod przykryciem przez 5 minut. Odstawić, wymieszać. Przecedzić w przypadku mieszanki sypanej. Przygotowany odwar stosować w ciągu dnia do przemywań, tamponów i okładów. Do irygacji odwar rozcieńczyć w stosunku 1:1 przegotowaną ciepłą wodą. W przypadku stosowania w stanach zapalnych wywołanych drobnoustrojami (bakterie, pierwotniaki) wymagana jest kontrola lekarska.

Wskazania

Stany zapalne pochwy i sromu z objawami pieczenia i świądu. Otarcia i drobne uszkodzenia błon śluzowych pochwy i sromu. Wspomagająco w zdiagnozowanych stanach zapalnych tych narządów spowodowanych drobnoustrojami (bakterie, pierwotniaki).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Preparat zawiera substancję: Calendula officinalis, Achillea millefolium, Potentilla tormentilla, Quercus sp., Salvia officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."