Uversan®

1 tabl. powl. zawiera 250 mg suchego wyciągu z liści mącznicy lekarskiej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Uversan® 70 szt., tabl. powl.

Arctostaphylos uva ursi

2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu dezynfekującym drogi moczowe. Uwalniany z połączeń glikozydowych hydrochinon, przy pH moczu > 8, działa przeciwbakteryjnie, utrudniając zasiedlanie dróg moczowych przez drobnoustroje. Związki fenolowe działają słabo moczopędnie, a garbniki ściągająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 lat: 2-3 tabl. 3 razy na dobę. Leczenie kontynuować do całkowitego ustąpienia objawów chorobowych, jednak nie dłużej niż 2 tyg. W przypadku gdy objawy nie ustąpią lub nasilą się po 2-3 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.Lek przyjmować po posiłku.

Wskazania

Tradycyjne leczenie infekcji dróg moczowych, takich jak zapalenie pęcherza, kiedy leczenie antybiotykami nie jest rozważane jako konieczne.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku niewydolności nerek, bezpośrednio po operacji nerek lub przewodu pokarmowego, a także w zanikowym nieżycie błony śluzowej żołądka oraz w niedokrwistości niedobarwliwej. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

W czasie leczenia należy przyjmować środki chemiczne alkalizujące mocz. W przypadku wystąpienia krwi w moczu, bólów w okolicy lędźwiowej lub w podbrzuszu, gorączki, należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie preparatu nie może zastąpić antybiotykoterapii.

Niepożądane działanie

U pacjentów o wrażliwym żołądku i u dzieci mogą wystąpić nudności i wymioty.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Interakcje

Środki zakwaszające mocz mogą obniżyć skuteczność preparatu.

Preparat zawiera substancję: Arctostaphylos uva ursi

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."