Urtix®

1 tabl. zawiera: 330 mg korzenia pokrzywy (zwyczajnej, żegawki lub ich hybryd, bądź mieszanin tych gatunków).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Urtix® 90 szt., tabl.

Urtica dioica

11.27 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Pacjenci w podeszłym wieku: możliwe wymaganie zmniejszenia dawki. Dorośli: 4 tabl. od 3 do 4 razy na dobę, po posiłku, popijając dużą ilością płynu. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie stosować. W czasie przyjmowania leku wskazane są konsultacje z lekarzem urologiem.

Wskazania

Lek tradycyjnie stosowany w zaburzeniach czynnościowych dróg moczowych z utrudnieniem oddawania moczu.

Przeciwwskazania

Przerost gruczołu krokowego. Choroby nowotworowe. Nadwrażliwość na korzeń pokrzywy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Trudności w oddawaniu moczu wymagają konsultacji z lekarzem oraz regularnej kontroli medycznej. Jeśli w trakcie stosowania preparatu dolegliwości nasilają się lub wystąpi gorączka, skurcze lub pojawi się krew w moczu, ból przy oddawaniu moczu lub zatrzymanie moczu, należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe (takie jak nudności, zgaga, uczucie pełności, wzdęcia biegunka) oraz skórne reakcje uczuleniowe (takie jak świąd, wysypka, pokrzywka).

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Urtix®, cena 100% 11.27 zł

Preparat zawiera substancję: Urtica dioica

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."