Urosept®

1 tabl. drażowana zawiera 86,2 mg wyciągu gęstego złożonego z liści brzozy, korzenia pietruszki i naowocni fasoli, 78 mg sproszkowanej naowocni fasoli, 26 mg wyciągu suchego z liści borówki brusznicy, 8 mg wyciągu suchego z ziela rumianku, 19 mg cytrynianu potasu, 16 mg cytrynianu sodu. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Urosept® 60 szt., tabl. drażowane

Betula sp.,

Chamomilla recutita,

Phaseolus vulgaris,

Petroselinum sativum,

Vaccinium vitis ideae,

Potassium citrate,

Sodium citrate

20.65 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o łagodnym działaniu moczopędnym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 tabl. 3 razy dziennie, popić szklanką wody lub wg indywidualnych zaleceń lekarza.

Wskazania

Pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Preparatu nie stosować w przypadku wystąpienia obrzęków spowodowanych niewydolnością serca i nerek. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 rż. (brak badań). Preparat zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Niepożądane działanie

Ze względu na zawartość wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena

Urosept®, cena 100% 20.65 zł

Preparat zawiera substancję: Betula sp., Chamomilla recutita, Phaseolus vulgaris, Petroselinum sativum, Vaccinium vitis ideae, Potassium citrate, Sodium citrate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."