Uro-Vaxom

1 kaps. zawiera 6 mg liofilizowanego lizatu z Escherichia coli.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Uro-Vaxom 90 szt., kaps.

Escherichia coli

249.0 zł 2019-04-05

Działanie

Doustny lek immunostymulujący, zawierający liofilizowany lizat z 18 szczepów Escherichia coli, bakterii najczęściej wywołującej zakażenia dróg moczowych. Mechanizm działania polega na wzmocnieniu układu odpornościowego poprzez pobudzenie limfocytów T, indukcję wytwarzania endogennego interferonu oraz zwiększenie poziomu immunoglobuliny wydzielniczej IgA w moczu.

Dawkowanie

Doustnie. Zapobieganie nawracającym zakażeniom dolnego odcinka układu moczowego: 1 kaps. na dobę przez 90 kolejnych dni (3 mies.). W ostrych zakażeniach układu moczowego, w skojarzeniu z antybiotykoterapią: 1 kaps. na dobę, do ustąpienia objawów, przez co najmniej 10 kolejnych dni. Kaps. przyjmować przed posiłkiem.

Wskazania

Dorośli i dzieci w wieku od 4 lat: zapobieganie nawracającym zakażeniom dolnego odcinka układu moczowego; leczenie wspomagające ostrych zakażeń układu moczowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Leczenie immunosupresyjne może zmniejszać lub hamować działanie leku. W przypadku wystąpienia reakcji skórnych, gorączki lub obrzęku należy przerwać stosowanie preparatu. Brak badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności leku u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Niepożądane działanie

Często: ból głowy, nudności, biegunka, dyspepsja. Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości, ból brzucha, pokrzywka, świąd, wysypka, gorączka. Bardzo rzadko: obrzęk jamy ustnej, utrata włosów, obrzęki obwodowe.

Ciąża i laktacja

Nie ma danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania preparatu u kobiet w ciąży. Przeprowadzono jedno badanie pilotażowe obejmujące niewielką grupę kobiet w ciąży (n = 62) z ostrym zakażeniem układu moczowego (ZUM) występującym w okresie od II trymestru do porodu. Lek był dobrze tolerowany, a noworodki urodzone przez leczone kobiety były zdrowe i uzyskały prawidłowe oceny w skali Apgar. Nie przeprowadzono żadnych badań wśród kobiet w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Przy przepisywaniu leku kobietom w I trymestrze ciąży należy rozważyć potencjalne ryzyko w odniesieniu do ewentualnych korzyści. Decyzję o leczeniu powinien podjąć lekarz. W ramach środka ostrożności należy unikać stosowania preparatu w ciąży. Należy zachować ostrożność w trakcie przepisywania leku kobietom karmiącym piersią (brak wystarczających danych).

Cena

Uro-Vaxom, cena 100% 249.0 zł

Preparat zawiera substancję: Escherichia coli

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."