UniGel Procto

Preparat zawiera sproszkowany kopolimer HEMA-HAS i bazę tłuszczową Witepsol 25 W.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
UniGel Procto 10 szt., czopki 38.93 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat polecany w przypadku ostrych i przewlekłych ran oraz uszkodzeń odbytu oraz błony śluzowej odbytnicy odbytnicy, szczególnie w przypadku szczelin odbytu i pacjentów z hemoroidami.

Dawkowanie

Doodbytniczo: 1 czopek na dobę; najlepiej przed snem, o ile to możliwe po wypróżnieniu i podmyciu się. Jeśli w ciągu 7 dni dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Podczas stosowania czopków nie zgłaszano działań niepożądanych. Niewielkie podrażnienie błony śluzowej odbytnicy u pacjentów ze zwiększoną wrażliwością, np. łagodne swędzenie lub pieczenie jest normalnym objawem. Zastosowanie czopka może powodować łagodne działanie przeczyszczające.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, jednak przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Uwagi

W przypadku chorób odbytnicy szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej higieny oraz regularne wypróżnianie się. Konieczne jest przyjmowanie wystarczającej ilości płynów, unikanie spożywania pikantnych potraw oraz zwiększenie spożycia pokarmów zawierających dużo błonnika.

Cena

UniGel Procto, cena 100% 38.93 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."