UniGel

Hydrofilowy żel metakrylowy złożony z usieciowanego kopolimeru 2-hydroksyetylometakrylanu, makrogolu i wody destylowanej, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe (HEMA-HAS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
UniGel 250 g, żel 600.49 zł 2019-04-05

Działanie

Hydrofilowy żel chemicznie wiąże wolne rodniki tlenowe, powstające w trakcie procesu gojenia ran; izoluje ranę przed wtórnym zakażeniem z zewnątrz; wytwarza na ranie elastyczną mechaniczną warstwę ochronną; tworzy odpowiednie środowisko do procesu ziarninowania i wchłania wysięk z rany.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: po oczyszczeniu rany z zabrudzeń mechanicznych (np. pyłu, resztek wcześniej stosowanych materiałów leczniczych, które mogłyby podrażniać i uszkadzać ranę), nałożyć niewielką ilość żelu - warstwę o grubości około 1 mm, na całą powierzchnię rany. Przykryć ranę sterylnym gazikiem i umocować go za pomocą bandaża lub plastra. Drobne rany po naniesieniu żelu zabezpieczyć plastrem z opatrunkiem. Po aplikacji żel pęcznieje. Struktura żelu zapobiega przywieraniu do rany, co umożliwia jego łatwe, bezbolesne usunięcie poprzez delikatne starcie lub zmycie. Opatrunek należy zmienić co 12-24 h w zależności od stanu rany i szczelności opatrunku zewnętrznego, lub od zaleceń lekarza.

Wskazania

Leczenie powierzchownych ran skóry.

Środki ostrożności

W przypadku osób o podwyższonej wrażliwości lub po zastosowaniu w miejscach wrażliwych (np. okolica oczu), może wystąpić lekkie podrażnienie skóry (np.: swędzenie lub zaczerwienienie) - w takiej sytuacji należy przerwać stosowanie żelu i skonsultować się z lekarzem. Ze względu na brak badań klinicznych dotyczących stosowania u dzieci preparat można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Preparat jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów.

Cena

UniGel , cena 100% 600.49 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."