Ulgix wzdęcia

1 kaps. zawiera 80 mg symetykonu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ulgix wzdęcia 100 szt., kaps. miękkie

Simeticone

17.67 zł 2019-04-05

Działanie

Symetykon jest mieszaniną polidimetylosiloksanu i dwutlenku krzemu o właściwościach odpieniających. Zmienia napięcie powierzchniowe na granicy faz między płynną zawartością przewodu pokarmowego i pęcherzykami gazu, co ułatwia zlewanie się pęcherzyków gazowych nagromadzonych w treści pokarmowej i ślinie, a następnie ich przechodzenie przez jelito. Lek nie ulega wchłanianiu, ani trawieniu w przewodzie pokarmowym; wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli 1 kaps. 3-4 razy na dobę. Należy podawać po posiłkach i przed snem.

Wskazania

Objawowe leczenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w jelitach i uczuciem pełności w jamie brzusznej. Stosuje się pomocniczo przed badaniami diagnostycznymi: ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej, w celu usunięcia nadmiaru gazów przed badaniami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub pozostałe składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Dotychczas nie zaobserwowano.

Ciąża i laktacja

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Interakcje

Dotychczas nie zaobserwowano.

Cena

Ulgix wzdęcia, cena 100% 17.67 zł

Preparat zawiera substancję: Simeticone

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."