Troxerutin Synteza

1 kaps. zawiera 200 mg O-β-hydroksyetylorutozydu. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Troxerutin Synteza 64 szt., kaps. twarde

Troxerutin

40.79 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu ochronnym na naczynia krwionośne i limfatyczne. O-β-hydroksyetylorutozyd stabilizuje komórki śródbłonka naczyń i zapobiega ich złuszczaniu się, hamuje agregację i zwiększa plastyczność krwinek czerwonych, poprawiając ich napięcie i elastyczność. Zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Usprawnia przepływ krwi i limfy. Poprawia wysycenie krwi żylnej tlenem, wpływa korzystnie na wymianę gazową i dostęp produktów odżywczych, a także na przemianę materii na poziomie komórek. Obserwuje się również zmniejszenie przesiąkania fibrynogenu przez ścianę naczyń. Dodatkowo wywiera ochronne działanie na komórki wątroby. Adsorbowane jest mniej niż 10% podanego leku. Maksymalne stężenie we krwi osiągane jest po 1-6 h. T0,5 wynosi 10-25 h. Wydalany jest z żółcią.

Dawkowanie

Doustnie. 2 kaps. 2-3 razy na dobę przez 2-4 tyg. Następnie można kontynuować dotychczasowe dawkowanie lub stosować 2 kaps. 2 razy na dobę jeszcze przez kilka tyg.

Wskazania

Leczenie objawów zaburzeń krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w kończynach dolnych z objawami ciężkości i bólu nóg, kurczów nocnych, żylaków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. I trymestr ciąży.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość laktozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

Niezbyt często: świąd skóry, wysypka, przemijające nudności i zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, zaburzenia snu. Ponadto mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Preparat jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży. Leku nie wolno stosować w II i III trymetrze ciąży. Ze względu na brak danych lek nie powinien być stosowany u kobiet karmiących piersią.

Cena

Troxerutin Synteza, cena 100% 40.79 zł

Preparat zawiera substancję: Troxerutin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."