Trilac®

1 kaps. zawiera 1,6 x 109 CFU bakterii kwasu mlekowego w proporcjach: 37,5% Lactobacillus acidophilus (La-5), 25% Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Lb-Y27), 37,5% Bifidobacterium lactis (Bb-12).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Trilac® 20 szt., kaps. twarde

Lactobacillus acidophilus,

Lactobacillus delbrueckii,

Bifidobacterium lactis

22.3 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera bakterie kwasu mlekowego, które umożliwiają rozwój prawidłowej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Mechanizm działania jest niewyjaśniony.

Dawkowanie

Doustnie. 1-2 kaps. 3 razy na dobę przez 2 tyg. do miesiąca; po tym okresie dawkowanie można zmniejszyć do 2 kaps. na dobę. Przyjmować z dużą ilością płynu podczas posiłku lub 1 h przed posiłkiem.

Wskazania

Poantybiotykowe zapalenie jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy, głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy. Zapobieganie biegunce podróżnych. Leczenie wspomagające po antybiotykoterapii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, którąkolwiek substancję pomocniczą lub na białko mleka krowiego.

Ciąża i laktacja

Nie badano bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży. Przy rekomendowanym dawkowaniu nie ma przeciwwskazań do stosowania u kobiet w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Preparat stosowany jednocześnie z antybiotykiem może wykazywać słabsze działanie probiotyczne.

Cena

Trilac®, cena 100% 22.3 zł

Preparat zawiera substancję: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus delbrueckii, Bifidobacterium lactis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."