Trilac IBS

1 kaps. zawiera: 10 x 109 CFU liofilizatu 2 szczepów bakterii probiotycznych: 5 x 109 CFU Bifidobacterium longum W11, 5 x 109 CFU Lactobacillus rhamrrosus GG (ATCC 53103) oraz fruktooligosacharydy Actilight®950P.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Trilac IBS 20 szt., kaps. 24.9 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Preparat zawiera dwa liofilizowane szczepy bakterii probiotycznych uzupełniające mikroflorę jelitową oraz składnik prebiotyczny - fruktooligosacharydy Actilight®950P. Zastosowanie technologii DRcapsTM (kaps. o opóźnionym uwalnianiu, rozpuszczalne w jelitach) zapewnia dotarcie szczepów probiotycznych do jelit. Krótkołańcuchowe fruktooligosacharydy - Actilight®950P nie są rozkładane przez enzymy trawienne człowieka i docierają do jelit, gdzie stanowią cenną pożywkę dla bakterii Bifidobacterium longum W11 i Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103).

Dawkowanie

Doustnie: 1 kaps. dziennie, najlepiej spożywać z dużą ilością płynu (0,5 do 1 h przed lub po posiłku). Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego: w zespole jelita pobudliwego przebiegającego z występowaniem przewlekłych zaparć lub biegunek; w przypadku bólu brzucha, wzdęć, odbijania i gazów w przebiegu zespołu jelita drażliwego (IBS); wspomagająco w leczeniu zaparć czynnościowych; podczas leczenia nadmiernego przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego; przy zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii (w szczególności w trakcie i po leczeniu rifaksyminą); w przypadku zaparć powodowanych przez stosowanie niskokalorycznej diety w czasie odchudzania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako zamienniki zróżnicowanej diety.

Cena

Trilac IBS, cena 100% 24.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."