Top Sea

Woda morska (97%) skoncentrowana w formie żelu (zawiera m.in. magnez, wapń, selen, mangan, miedź, srebro, krzem).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Top Sea 75 ml, żel do stos. w jamie ustnej 30.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żel hipertoniczny z wody morskiej do jamy ustnej, zawierający 92 sole mineralne i oligoelementy. Działa przeciwobrzękowo i remineralizująco. Wzmacnia wszystkie funkcje błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. Sprzyja odtwarzaniu dobrostanu jamy ustnej, działa łagodząco i chroni dziąsła.

Dawkowanie

Nałożyć niewielką ilość żelu na szczoteczkę do zębów i masować dziąsła 2-3 min. Stosować 2 razy dziennie lub częściej, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Wskazania

Działanie ochronne i naprawcze na każdy rodzaj dziąseł. Preparat do stosowania przed i po zabiegach dentystycznych oraz chirurgicznych (przy pobieraniu wycisku, po założeniu implantu, po ekstrakcji); przy zapaleniu dziąseł (zmniejsza krwawienie i obrzęk, ułatwia gojenie); zwiększa wydzielanie śliny po radioterapii oraz przy stosowaniu antydepresantów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na skladniki preparatu.

Niepożądane działanie

Podczas stosowania żelu może pojawić się uczucie niewielkiego pieczenia. Jest to wynikiem hipertoniczności żelu i ustępuje po kilku minutach. Jeśli objawy utrzymują się, należy wypłukać ponownie jamę ustną wodą.

Cena

Top Sea, cena 100% 30.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."