Tonisan H

2 g żelu zawierają 1,9 g żelu kwasu krzemowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tonisan H 2 g, żel 12.96 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Aktywnym składnikiem preparatu jest żel kwasu krzemowego, połączenie substancji mineralnej - krzemu z tlenem i wodą. Niezwykłość żelu kwasu krzemowego polega nie tylko na właściwościach łagodzących uczucie pieczenia i swędzenia, ale również na jego nadzwyczaj dużej zdolności wiązania wydzieliny z rany. Zakaźna wydzielina z pęcherzyków opryszczki jest w sposób naturalny wiązana, a pęcherzyki zostają wysuszone. Dzięki temu rozprzestrzenianie się wirusa zostaje zahamowane a proces gojenia przyśpieszony. Po wyschnięciu żelu może utworzyć się biała warstwa - jest to oznaką wysychania pęcherzyków opryszczki.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci: przy pierwszych objawach opryszczki należy nanosić niewielką ilość żelu na zmianę opryszczkową maksymalnie 5 razy dziennie aż do całkowitego zagojenia się pęcherzyków. Jeżeli po 10 dniach leczenia objawy choroby nie ustąpią, należy zasięgnąć porady lekarza. Preparat należy nakładać na zmianę opryszczkową za pomocą pałeczki kosmetycznej lub czystym koniuszkiem palca.

Wskazania

Łagodzenie uczucia pieczenia i swędzenia w przypadku opryszczki warg (herpes labialis). Wspomagająco w procesie leczenia opryszczki.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Aby uniknąć przeniesienia zakażenia na inne partie skóry, przed zastosowaniem i po zastosowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce.

Cena

Tonisan H, cena 100% 12.96 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."