Tinctura Ginkgo bilobae PhytoPharm

100 ml płynu zawiera 100 ml nalewki z liści miłorzębu japońskiego (1:5); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% V/V. Zawartość etanolu w preparacie: 60-70% V/V.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tinctura Ginkgo bilobae PhytoPharm but. 100 ml, płyn doustny

Ginkgo biloba

10.65 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie jego stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 5-10 ml preparatu rozcieńczonego wodą 3 razy dziennie. W przypadku pojawienia się osadu lek należy przed użyciem wstrząsnąć. Ze względu na brak odpowiednich danych nie stosować u dzieci i młodzieży do 18 lat.

Wskazania

Lek tradycyjnie stosowany w zaburzeniach obwodowego krążenia krwi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną leku - wyciąg z miłorzębu japońskiego. Nie zaleca się stosowania, jeżeli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień (zaburzenia krzepnięcia krwi) lub hemofilia.

Środki ostrożności

Należy przerwać przyjmowanie leku ok. 36 h przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi lub stomatologicznymi (np. wyrwanie zęba). Zachować ostrożność podczas stosowania następujących leków: trazodonu, inhibitorów pompy protonowej, nifedypiny, środków moczopędnych z grupy tiazydów. Dawka jednorazowa preparatu (5 ml) zawiera około 2,7 g etanolu, co odpowiada ok. 28 ml wina i 69 ml piwa. Lek może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci, a także osoby z grupy wysokiego ryzyka, jak: pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić: łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, sporadycznie przypadki skórnej reakcji uczuleniowej (wysypki, świąd).

Ciąża i laktacja

Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Uwagi

Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego względu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu - należy zachować co najmniej 30 min przerwę.

Interakcje

Ze względu na zawartość etanolu w preparacie nie zaleca się równoczesnego stosowania leku z innymi środkami farmaceutycznymi mogącymi wpływać niekorzystnie na wątrobę. Podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych leków wpływających na krzepliwość krwi (np. heparyna, warfaryna, pochodne kumaryny) nie należy stosować preparatu.

Cena

Tinctura Ginkgo bilobae PhytoPharm, cena 100% 10.65 zł

Preparat zawiera substancję: Ginkgo biloba

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."