Tinctura Ginkgo bilobae Herbapol w Krakowie SA

1 ml (co odpowiada 0,94 g) płynu doustnego zawiera 1 ml nalewki z liści miłorzębu japońskiego (1:5); ekstrahent – etanol 60% (V/V). Preparat zawiera 55-60 % (V/V) etanolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tinctura Ginkgo bilobae Herbapol w Krakowie SA but. 100 g, płyn doustny

Ginkgo biloba

10.56 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i osóby w podeszłym wieku: 5-10 ml płynu (1-2 łyżeczki) 3 razy na dobę między posiłkami. Jeśli po upływie 6 tyg. nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Kurację można prowadzić do 12 tyg. Po tym okresie zaleca się zasięgnięcie porady lekarza w sprawie dalszego stosowania leku. Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w zaburzeniach obwodowego krążenia krwi oraz pomocniczo w zaburzeniach ukrwienia mózgu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Środki ostrożności

Lek zawiera 55% - 60% (V/V) etanolu, 5 ml preparatu zawiera do 2,37 g alkoholu, co odpowiada 60 ml piwa lub 25 ml wina. Leku nie należy podawać osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: zaburzenia żołądka i jelit, alergiczne reakcje skórne, ból głowy.

Ciąża i laktacja

Ze względu na wysoką zawartość etanolu w dawce jednorazowej oraz brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na wysoką zawartość etanolu w dawce jednorazowej preparat może niekorzystnie wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Możliwe wystąpienie interakcji z lekami obniżającymi krzepliwość krwi (ryzyko krwawień). Istnieje także możliwość wystąpienia interakcji związanych z wysoką zawartością etanolu.

Cena

Tinctura Ginkgo bilobae Herbapol w Krakowie SA, cena 100% 10.56 zł

Preparat zawiera substancję: Ginkgo biloba

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."