Tinctura Calendulae Phytopharm

100 g preparatu zawiera: 100 ml nalewki z koszyczków nagietka. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tinctura Calendulae Phytopharm but. 100 ml, płyn do stos. na skórę i błony śluz.

Calendula officinalis

10.81 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat roślinnym przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: do płukania jamy ustnej i gardła odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 2,5 ml preparatu i rozcieńczyć w 0,5 szkl. przegotowanej wody(ok. 125 ml). Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 6 lat: do przemywania skóry i okładów 20 ml preparatu odmierzone za pomocą dołączonej miarki rozcieńczyć w 0,25 szkl. (ok. 63 ml) świeżo przegotowanej wody. Okład usunąć po 30 -60 min. Stosować 2-4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania

Preparat stosowany objawowo w leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry (takich jak oparzenia słoneczne) oraz wspomagająco w leczeniu niewielkich zranień skóry oraz łagodnych stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na koszyczek nagietka lub inne rośliny z rodziny astrowatych.

Środki ostrożności

W przypadku objawów wskazujących na zakażenia skóry należy najpierw zasięgnąć opinii lekarza. Nie zaleca się stosowania preparatu do płukania gardła u dzieci do 12 lat. Nie zaleca się stosowania do okładów i przemywania ran u dzieci do 6 lat.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: skórne reakcje uczuleniowe.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych bezpośrednio po zastosowaniu leku na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, gdyż zawarty w preparacie alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu.

Interakcje

Nie zgłaszano.

Cena

Tinctura Calendulae Phytopharm, cena 100% 10.81 zł

Preparat zawiera substancję: Calendula officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."